Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

Studenckie wspinanie, czyli Akademickie Mistrzostwa Polski

Już w najbliższy weekend Centrum Wspinaczkowe „Sport Poziom 450” w Sosnowcu stanie się areną zmagań o medale Akademickich Mistrzostw Polski we Wspinaczce Sportowej. Blisko 400 studentów z prawie 50 uczelni wyższych z całego kraju walczyć będzie o miano najlepszego w konkurencji na trudność i na czas. Dodatkowo odbędzie się Puchar Zarządu Głównego AZS w Bouderingu, w którym rywalizować będzie ponad 150 osób. To będzie prawdziwie wspinaczkowy weekend na Śląsku.

Plakat_AMP_Wspinaczka

Akademickie Mistrzostwa Polski we Wspinaczce Sportowej to od kilku lat niewątpliwie jedna z najważniejszych imprez w kraju. Startuje w niej cała śmietanka polskiej wspinaczki, a klimat panujący na zawodach jest wręcz niepowtarzalny. Doświadczenie organizacyjne zbierane od kilku lat przez Organizację Środowiskową AZS Katowice procentuje z roku na rok, a przeprowadzenie w 2015 roku Akademickich Mistrzostw Europy jeszcze wyżej podniosło poprzeczkę. Można chyba śmiało stwierdzić, że Śląski AZS jest jednym z najprężniej działających organizatorów imprez wspinaczkowych. To daje pewność, że zbliżające się zawody będą przygotowane na najwyższym poziomie, Poziomie 450. W roli faworytów startować będą ubiegłoroczni medaliści z Klaudią i Sylwią Buczek, Aleksandrą Rudzińską, Marcinem Dzieńskim, Rafałem Hałasą czy Piotrem Schabem na czele.

Kto z nich okaże się w tym roku najlepszy dowiemy się już 9 i 10 kwietnia.

Pamiętajmy też o nowym wydarzeniu, jakim jest Puchar Zarządu Głównego AZS w Boulderingu. Z uwagi na rosnącą popularność tej odmiany wspinaczki, jak również jej brak w programie AMP, organizatorzy w porozumieniu z Zarządem Głównym AZS postanowili dać w tym roku możliwość rywalizacji także specjalistom od bonusów i topów. Zawody odbędą się w niedzielę, równolegle do zawodów na czas.

Akademickie Mistrzostwa Polski we Wspinaczce Sportowej współfinansowane są ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Miasta Sosnowiec. W gronie partnerów znajdują się marki tj. Mammut, Grivel, Scarpa, Cousin Trestec, Nikwax oraz Decathlon Sosnowiec. Patronat medialny objęły: TVP Katowice, Polskie Radio Katowice, Miesięcznik Poznaj Świat, portale wspinanie.pl,  portalgorski.pl, ceneria.pl.

 

 

Harmonogram:

 

Piątek – 8 kwietnia              – przyjazd ekip, weryfikacja, odprawa techniczna

Sobota – 9 kwietnia              – eliminacje w konkurencji na trudność

– finały w konkurencji na trudność

Niedziela – 10 kwietnia        – eliminacje w konkurencji na czas

– finały w konkurencji na czas

– równolegle Puchar ZG AZS w Boulderingu

 

Więcej informacji udziela:

Michał Walusza

Tel. 514 824 795