Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

Świetne przejście zespołu Bedrejczuk-Klimczak na Grand Jorases

Maciek Bedrejczuk i Tomek Klimczak przeszli  Colton-McIntyre ED1, 1200m na północnej ścianie Grand Jorases!

Macik i Tomek zdecydowali się na szybki atak. Wjechaniu do Montenvers i podeszli pod ścianę z zamiarem startu rano, jednak po południu okazało się, że następnego dnia od 12 prognozy przewidują załamanie pogody, w związku z czym wbili się w drogę mimo późnej pory.

ColtonMcIntyre-gj
Grand Jorasses z drogą Colton-McIntyre fot. alpineexposures.com

Jak informuje Artur Paszczak na stronie KW Warszawa:

„Chłopaki dotarli bez problemów pod tzw „ ice crux” gdzie wykopali małą półeczkę w lodzie i spędzili niewygodną noc. Rankiem pomknęli dalej, ale pogoda zaczęła się psuć nawet wczesniej – nadeszły mgły i wiatr połączony z opadem. Pomimo tego i oczywiście pyłówek nasz klubowy team kadrowy bez problemów osiągnął wierzchołek, skąd również bez większych kłopotów (choć, jak to się mówi „ na ostatnich nogach” ) bezpiecznie zszedł na włoską stronę. Wyczerpani ale szczęśliwi chłopaki są już w schronie Bocalatte.”

ice_crux_grandjorases
Ice Crux fot. http://www.chamonixtopo.com/

Wielkie gratulacje dla chłopaków, styl przejścia, szybkość w ścianie i przede wszystkim decyzja o ataku po południu zasługują na najwyższe uznanie! Dla Tomka Klimczaka to druga droga na Grand Jorases (wcześniej przeszedł Filar Croza), dodatkowo to jego druga ściana z trylogii północnych ścian alpejskich – wcześniej przeszedł północną ścianę Eigeru.

Z pewnością możemy spodziewać się wielu ciekawych przejść w wykonaniu tego zespołu, co zapowiadały ich zimowe przejścia w Tatrach, a co potwierdzili teraz na Grand Jorases

Gratulujemy!

źródło: KW Warszawa