Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

The Wheel of Life direct 8C dla Jorga Verhoevena

Pozostajemy jeszcze chwilę przy boulderingu. Jorg Verhoeven pokonał The Wheel Of Life w wersji direct. Jest to ponad sześćdziesięcio(!) ruchowy boulder, oryginalna wersja została po raz pierwszy pokonana przez Japończyka Dai Koyamade i wyceniona na 8C+, wersję direct jako pierwszy pokonał James Kassay, który także zalicytował 8C+. Holender dokonał prawdopodobnie pierwszego powtórzenia wersji direct.

wheeloflifejorgverhoeven
Jorg Verhoeven na „he Wheel of Life fot. Jon Glassberg

Holender nie zgadza się z autorską wyceną i zaproponował  8C.

W przypadku The Wheel of Life opinie o wycenie są skrajnie różne, niektórzy nawet skłaniają się ku wycenie linowej 9a+, ze względu na długość tego balda, z takim podejściem Jorg się nie zgadza:

Yeah! Przeszedłem The Wheel of Life, jeden z moich wymarzonych problemów. Po dopracowaniu ponad 60 ruchów do perfekcji byłem w stanie oddać 1 próbę dziennie, wszystko skończyło się 5 dnia. […] Nie zgadzam się z tym, żeby wyceniać problem w skali linowej, problem nie prowadzi wysoko, nie ma konieczności używania liny i ekspresów, porównując do innych podobnych (trochę) boulderów wycena 8C wydaje mi się odpowiednia.

Zobaczcie jak wygląda The Wheel of Life direct w wykonaniu Jamesa Kassaya

źródło: 8a.nu