Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

Tomek Mackiewicz i Elisabeth Revol dotarli na 7200m, dziś w nocy atak(?) + krótka analiza możliwych wariantów wejścia na szczyt

Jak informuje Arslan Ahmed Tomek Mackiewicz i Elisabeth Revol osiągnęli wysokość 7200m. Dziś w nocy zamierzają wyjść w stronę szczytu, jednak przed nimi jeszcze 1000m przewyższenia.

Wciąż nie do końca wiadomo którędy zamierzają dotrzeć na szczyt. Ich plan zakładał atak niedokończoną drogą zespołu Messnerowie-Eisende-Thomaseth z 2000 roku, która kończy się na wysokości ok 7500m. Na poniższym opracowaniu Tadka Mazeno Dzięgielewskiego (megaprzygoda.pl) zaznaczono drogi i warianty na ścianie Diamir.

Linia fioletowa (M1) i granatowa (M2) to przewidywane przez mazeno warianty dla Tomka i Elisabeth gdy znajdowali się na wysokości 6700. W tej chwili najbardziej prawdopodobne jest to, że będą do końca trzymali się linii z 2000 roku, co by oznaczało, że idą wariantem M1.

M1 – wariant przez wierzchołek polnocny z obniżeniem do kotla bazhin (lub wprost na gran w kierunku wariantu oryginalnego kinshoffera(?) nie zostało zaznaczone to na zdjęciach)
M2 – wariant drugi do połączenia z russeau/golsch i dalej z kinshofferem

KO – kinshoffer oryginalnie
KW – kinshoffer chodzony współcześnie

mazenogearth
fot. google earth  © Mazeno
mazenovellut
fot. Guilhem Vellut © mazeno

źródło: FB
opracowanie: Tadek 'mazeno’ Dzięgielewski
megaprzygoda.pl