Tour de Fpinka Junior we Wrocławiu

W zawodach Tour de Fpinka Junior, które odbyły się w minioną sobotę we Wrocławiu, wzięło udział ok 60 zawodników z Wrocławia, Łodzi, Poznania, Strzegomia, Zielonej Góry i Warszawy podzielonych na trzy grupy wiekowe: krasnale (do 9 lat), juniorzy młodsi (10-11 lat) i juniorzy (12-13 lat).

Organizatorzy przygotowali po trzy ciekawe i wymagające drogi dla każdej kategorii wiekowej, w grupach młodszych „na wędkę”, a w grupie najstarszej z asekuracją dolną.

Poziom przygotowania i umiejętności najmłodszych zawodników chyba zaskoczył organizatorów, i w trakcie zawodów trzeba było dokonać modyfikacji i utrudnienia ostatniej drogi w celu wyłonienia zwycięzcy. Mimo to w grupie krasnali, topy na wszystkich drogach zaliczyło trzech zawodników  i do rozstrzygnięcia zawodów potrzebny był superfinał, w którym emocji nie brakowało, a o ostatecznej klasyfikacji  zadecydowały niuanse i decyzja sędziów.

W pozostałych grupach rywalizacja także była niezwykle wyrównana co zaowocowało  wyłonieniem zwycięzców  ex aequo w 3 grupach.

Skrócone wyniki:

Krasnale – dziewczynki:

1. Ewa Luszawska – AKS Strzegom, Alpika
1. Angelika Królak – UKS MIEDZIANI Lubin
2. Karolina Tola Łyzińska – Alpika,Fpinka Wrocław
3. Weronika Łoś – AKS Strzegom, Alpika
4. Amelia Durkiewicz – AKG Łódź

Krasnale – chłopcy:

1. Błażej Kosmalski – AKG Łódz
2. Konstanty Sobański – UKA AGAMA, Climbrock
3. Antek Gontarz – UKA AGAMA, Climbrock
4. Dawid Piątkowski – Poznań

Juniorzy młodsi – dziewczynki:

1. Wiktoria Skonieczna – Eiger Wrocław
2. Alice Falkestrom – Eiger Wrocław
3. Anna Bąk – Zerwa Wrocław
4. Weronika Biskupska – Awana Poznań

Juniorzy młodsi – chłopcy:

1. Bartek Winiarek – UKA AGAMA, Climbrock, AW Makak
1. Krzysztof Wronowski – Alpika Fpinka Wrocław
2. Szymon Zalesiński – Zerwa,Wrocław
3. Patryk Sieniuć – AKS Strzegom Alpika
5. Paweł Nawocki – Alpika, Fpinka Wrocław

Juniorzy dziewczynki:

1. Ewa Ilków – Eiger ,Wrocław
1. Natalia Jarosławska – Alpika ,Fpinka Wrocław
2. Olga Ludek – Awana, Poznań
3. Elżbieta Beyga -Eiger, Wrocław
5. Michalina Zygarłowska – Poznań, Awana

Juniorzy chłopcy:

1. Kuba Brycki – Eiger Wrocław
2. Adam Grab – Zielona Góra
3. Adam Kapitan – Eiger Wrocław
4. Tomasz Stajniak – Eiger Wrocław

 

You might also like More from author