Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

Trawersy Micaja – filmowo

Zima zimą, ale wspinać się trzeba i to nie koniecznie z dziabami i rakami. Michał Kajca udowadnia, że ujemne temperatury to tak naprawdę super warun. Micaj filmowo przedstawia 2 trawersy:
Trawers Witoszy (sugerowana wycena VI.5+) i Biała Gorączka autorstwa Michała Cieplińskiego.
micajszklarska2

Trawers Witorszy:
Ostatnie dni pracowałem nad ciekawym trawersem na Witoszy, którego był dla mnie naprawdę dużym wyzwaniem. […] W ten sposób powstała Ścieżka Zdrowia VI.5+?, która w możliwie najprostszy sposób przecina całą pn. ścianę Witoszy. Długość 15m. Pierwsze 8 metrów (aż do daszku) bulderem Hard Rock 6C, ale pokonywanym w drugą stronę (myślę że w ten sposób 6C+ lub VI.3/3+). Tutaj pokonujemy daszek (fragment z bulderu Ryska w Daszku 7B) i trawersujemy kawałek po krawędzi okapu hacząc piętę, po czym mantlą dostajemy się do miejsca restowego na rajbungu. Wydaje mi się, że kluczowa 11 ruchowa sekwencja zasługuje na linowe VI.5). Rajbungiem jeszcze parę metrów w prawo, gdzie musimy zejść po bardzo małych stopniach w dół na ziemię (VI.3, siłowe i trochę loteryjne, można jeszcze spaść). Przy przejściu używałem jednego krasza (pod daszkiem, grozi lot na plecy). Zapraszam do powtórzeń ;)


Biała Gorączka – Szklarska Poręba.
„Bardzo fajny i długi – 25m! – wytrzymałościowy trawers na Białych Skałach w Szklarskiej Porębie Górnej (tuż nad stacją PKP). Prawie cały – aż do wielkiej klamy, bez ostatnich kilku trudnych metrów poziomą rysą – był pokonany wcześniej przez Michała Cieplińskiego (okolice bulderowego 7A). Jednak polecam wersję, która na koniec zmusza jeszcze do kilku kluczowych ruchów o nieco innym charakterze… Trudności zdaje się mieszczą się gdzieś w przedziale VI.4 do VI.4+: