Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

Trybuna Brudu VI.6+ (?) w Dolinie Brzoskwinki

Poza eksploracją nowych skał, o których mieliście możliwość już przeczytać w tym sezonie, korzystając z re-formy, staram się finalizować projekty, będące dla mnie sportowym wyzwaniem. Dolina Brzoskwinki oferuje jeszcze sporo takich nierozwiązanych linii, a w ostatnich dniach jedną z nich udało mi się połączyć w całość. Chodzi o prostowanie Impeachmentu na Cygańskiej Turni na lewo od Parcha Narodowego. Logicznym ogranicznikiem jest linia ringów z Parcha.

DSCN2404
fot. Edi Dolak

Lekko przewieszona płyta w moich patentach oferuje 14 ruchów do połączenia z kruksem Impeachmentu (VI.5); po drodze wykonuje się 4 dość trudne wpinki i bez restu robi się trawers z Impeachmentu – jeszcze 5 przechwytów. Po trawersie można nabrać powietrza przed końcowym bulderkiem z bańką. Całość do łańcucha liczy 29 przechwytów. Z dołu chwyty wydają się pozytywne, ale w większości słabo współpracują i razem ze stopniami tworzą kompresję dla całego ciała. Przez to o sukcesie decyduje wytrzymałość siłowa i precyzja. No i trochę też łódki, bo prawie wszystko trzeba zapiąć. Zdecydowałem, że zaproponuję wycenę VI.6+, bo tak odczułem trudności, ale też walczyłem z wilgocią na chwytach. Zapoznanie z drogą zacząłem dwa lata temu, kiedy poprowadziłem nieodległą Bohemian Rhapsody VI.6+. Trubuna Brudu (7R+ST) stawia wg mnie wyższe wymagania i jest bardziej ciągowa. Oczywiście z pokorą przyjmę opinię kogoś silniejszego.

DSCN2394
fot. Edi Dolak

Tradycyjnie zapraszam do polubienia strony mojego projektu na facebooku i wsparcia dla nowych dróg na https://zrzutka.pl/vazgjx

Jacek Trzemżalski
https://www.facebook.com/1000lines/

Baner sponsorzy 1000 Lines