Turniej 4 Ścianek – Brzeszcze – wyniki

Niedzielnymi zawodami w Brzeszczach rozpoczął się tegoroczny Turniej Czterech Ścianek. Impreza ta, organizowana już po raz dziewiąty, z roku na rok gromadzi coraz więcej młodych wspinaczy z całej Polski, a jej ranga dorównuje już niemal zmaganiom w Pucharze Polski Młodzików i Dzieci.

W tym roku na starcie zawodów w Brzeszczach stanęło prawie 90 wspinaczy poniżej 16 roku. Rywalizowali w czterech kategoriach wiekowych:

2005 i młodsi wspinanie na wędkę,
2003-2004 wspinanie na wędkę,
2001-2002 wspinanie na wędkę,
1998-2000 prowadzenie z dolną asekuracją

Renat i Kasia Szymańscy (z niemałym udziałem całej ekipy UKS Brzeszcze) zapewnili uczestnikom idealne warunki rywalizacji i sprawnie przeprowadzili całe zawody, w przyjaznej i ciepłej atmosferze. Trudne drogi sprawiedliwie porozrzucały zawodników po podium, a na zwycięzców czekały puchary, medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Przedstawiamy wyniki pierwszej edycji:

Dziewczęta 2005 i młodsze:

t4s_brzeszcze2014_dziewczynki_2005_i_mlodsze

  1. Martyna Szymańska UKS Brzeszcze
  2. Magdalena Brzeska KW Nowy Sącz
  3. Jadwiga Tyrna Primarocka Gielsko-Biała
  4. Zuzanna Durkiewicz AKG Łódź
  5. Kinga Sarota Biały Kościół
  6. Amelia Durkiewicz AKG Łódż
  7. Hanna Cegła Transformator Katowice
  8. Milena Ciechanowska GTW Gliwice
  9. Maja Trojan Transformator Katowice

Chłopcy 2005 i młodsi:

t4s_brzeszcze2014_chlopcy_2005_i_mlodsze

  1. Adam Adamowski  HO Orlova
  2. Błażej Kosmalski AKG Łódź
  3. Roch Kopeć Strefa Wspinania Kraków
  4. Maciej Klejman UK Agama Warszawa
  5. Kacper Kusion KS Korona Kraków
  6. Aleksander Sapek „Żyj aktywnie” Gliwice
  7. Staś Krzywda Biały Kościół
  8. Olaf Woźniak KS Korona Kraków
  9. Hugo Tyrna Primarocka Bielsko-Biała
  10. Stanisław Sobański Warszawa

 

Dziewczęta 2003-2004:

t4s_brzeszcze2014_dziewczynki_2003_2004

  1. Maja Makuch Primarocka Bielsko-Biała
  2. Anna Saloni UK Agama Warszawa
  3. Olga Tyrna Primarocka Bielsko-Biała
  4. Martyna Gębala Primarocka Bielsko-Biała
  5. Dominika Majszczyk UK Agama Warszawa
  6. Maja Topolewska Warszawa
  7. Martyna Ciechanowska GTW Gliwice
  8. Zuzanna Mientus Skarpa Bytom
  9. Natalia Fajfer UKS Brzeszcze
  10. Dominika Brzeska KW Nowy Sącz
  11. Ola Lelątko CW Transformator Katowice
  12. Julia Troja CW Transformator Katowice

Chłopcy 2003-2004:

t4s_brzeszcze2014_chlopcy_2003_2004

  1. Bartek Winiarek UK Agama Warszawa
  2. Konstanty Sobański KW Warszawa
  3. Jonathan Konar KW Nowy Sącz
  4. Korol Odój Primarocka Bielsko-Biała
  5. Mikołaj Fabiukiewicz Primarocka Bielsko-Biała
  6. Jan Gurba KW Nowy Sącz
  7. Jan Rajski UKS Brzeszcze
  8. Jan Szweda-Lewandowski AKG Łódź
  9. Tymoteusz Kosman Primarocka Bielsko-Biała
  10. Adam Maciuga „Żyj Aktywnie” Gliwice
  11. Mikołaj „Żyj Aktywnie” Gliwice
  12. Mateusz Badura KS Korona Kraków

 

Dziewczęta 2001-2002:

t4s_brzeszcze2014_dziewczynki_2001_2002

  1. Natalia Kałucka MKS Tarnowia
  2. Wiktoria Wawrzeźczyk  KW Jastrzębie
  3. Klaudia Woźniak Skarpa Bytom
  4. Eliska Adamowska HO Orlova
  5. Aleksandra Kałucka MKS Tarnowia
  6. Maja Rudka KS Korona Kraków
  7. Klaudia Michałowska KW Jastrzębie
  8. Dominika Szulik KW Jastrzębie
  9. Daniela Zalska HO Orlova
  10. Dominika Harman CW Transformatoa Katowice
  11. Klaudia Gryczka Primarocka Bielsko-Biała
  12. Sonia Strzygocka Primarocka Bielsko-Biała
  13. Zosia Wróbel Primarocka Bielsko-Bisła
  14. Aleksandra Kawal KW Nowy Sącz
  15. Maja Gałuszka Primarocka Bielsko-Biała
  16. Małgorzata Nowak CSC Adwenture Academy
  17. Julia Jastrzębska KW Nowy Sącz
  18. Pola Woźniak KS Korona Kraków
  19. Marysia Urban CW Transformator Katowice

 

Chłopcy 2001-2002:

t4s_brzeszcze2014_chlopcy_2001_2002

  1. Dominik Kłopotek KW Jastrzębie
  2. Dominik Wypiór Skarpa Bytom
  3. Jakub Ziętek Primarocka Bielsko-Biała
  4. Kazimierz Kudrys Primarocka Bielsko-Biała
  5. Miłosz Bujak Skarpa Bytom
  6. Tomasz Grodzicki Promarocka Bielsko-Biała
  7. Błażej Pietryja Primarocka Bielsko-Biała
  8. Konrad Gruszka MKS Tarnowia Tarnów
  9. Filip Kałat Primarocka Bielsko-Biała
  10. Piotr Sfora Primarocka Bielsko-Biała

 

Dziewczęta 1998-2000:

t4s_brzeszcze2014_dziewczynki_gim

  1. Angela Celusta KW Jastrzęcie
  2. Hanna Złotek Primarocka Bielsko-Biała
  3. Aleksandra Żarkowska Primarocka Bielsko-Biała
  4. Ola Szczurek KW Jastrzębie
  5. Karolina Wójs KW Nowy Sącz
  6. Wiktoria Dymińska SCS Adwenture Academy

 

Chłopcy 1998-2000:

t4s_brzeszcze2014_chlopcy_gim

  1. Łukasz Pawłowski KW Jastrzębie
  2. Jakub Obracaj KW Jastzrębie
  3. Szymon Pęcikiewicz uKS Brzeszcze
  4. Wojtek Pełka KS Korona Kraków
  5. Filip Papiernik Primarocka Bielsko-Biała

 

Turniej 4 Ścianek organizowany jest dzięki zaangażowaniu lokalnych środowisk wspinaczkowych pod przewodnictwem Macieja Kłopotka (KW Jastrzębie), Jacka Czecha (W Skale), Renata Szymańskiego (Brzeszcze) i Roberta Wykręta (Trango). Kolejne zawody w ramach Turnieju już w lutym w Orzeszu.

sobanek

 

You might also like More from author