Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

Udany początek Pucharu Świata dla naszej reprezentacji

W weekend w chińskim Chongqing rozegrano pierwszą edycję tegorocznego Pucharu Świata, tym razem rozegrano dwie konkurencje – wspinanie na czas i bouldering. Jak pisaliśmy wcześniej w Chinach zameldowała się liczna i silna reprezentacja Polski w składzie:
Edyta Ropek, Monika Prokopiuk, Aleksandra Rudzińska, Klaudia Buczek, Marcin Dzieński (czasówki), oraz Katarzyna Ekwińska, Andrzej Mecherzyński-Wiktor i Jakub Główka (bouldering).

Arena zmagań fot. ifsc
Arena zmagań boulderowców fot. ifsc

Najlepiej z baldami poradzili sobie Niemcy, Jak Hojer wśród mężczyzn i Julian Wrum wśród kobiet. Najlepsze trójki w obu kategoriach wyglądały następująco:

Mężczyźni:

  1. Jan Hojer
  2. Dimitri Sharafutdinov (Rosja)
  3. Jorg Verhoeven (Holandia)

Kobiety:

  1. Julian Wrum
  2. Shauna Coxsey (Wielka Brytania)
  3. Akiyo Naguchi (Japonia)

Bardzo dobry start zaliczył Andrzej Mecherzyński-Wiktor, który awansował do półfinałów, gdzie wynik 1 top i 3 bonusy zapewnił mu 10 miejsce. Kuba Główka został sklasyfikowany na 22 pozycji. Nasza jedyna reprezentantka w boulderingu, debiutująca w seniorskim Pucharze Świata, Kasia Ekwińska zajęła 31 miejsce.

W czasówkach zarówno wśród mężczyzn jak i kobiet na najwyższym stopniu podium stanęli Rosjanie – Julia Kaplina oraz Stanisław Kokoryn. Wśród kobiet na 5 miejscu zakończyła zawody Klaudia Buczek, a trzy oczka niżej – na 8 pozycji zakończyła zmagania Ola Rudzińska, Edyta Ropek zajęła 9 miejsce (podczas zawodów pobiła swoją życiówkę, co dobrze rokuję przed kolejnymi startami), Monika Prokopiuk ukończyła zawody na 14 miejscu. Nasz jedyny reprezentant w czasówkach Marcin Dzieński zajął 6 miejsce, przegrywając swój bieg ćwierćfinałowy zaledwie o 0,018 s, co przypomniało nam jego ubiegłoroczny start w Haiyang, wówczas do 3 miejsca Marcinowi zabrakło „aż” 0,03s. 

Edyta Ropek i Monika Prokopiuk fot. fb Edyty Ropek
Edyta Ropek i Monika Prokopiuk fot. fb Edyty Ropek