Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

Umarł Król, niech żyje Król

Po pięciu latach działalności pakernia „Nora” przestała istnieć.

1

W miejsce starej powstała nowa boulderownia „boulder.com.pl”.

2

Projektowanie trwało ponad 3 lata, a konsultacje w środowisku od Moka, aż po Bałtyk. W tym czasie powstało kilka modeli, gdzie wyszukiwaliśmy, a następnie eliminowaliśmy błędy.

3

Jeden sezon zimowy poświęciłem na odwiedzanie ścian w Polsce osobiście i wirtualnie w Europie, czerpiąc inspiracje. Efektem tej pracy jest obiekt, który powinien zaspokoić potrzeby małego miasteczka, jakim są Wadowice. Jednorazowo może wspinać się bez konfliktu 7 osób, ale 12 też sobie poradzi.

4

Czytelny system wyznaczania przystawek pozwala na ułożenie ok. 60 problemów, w tym tak nietypowych jak wspinanie w kominach.

5

Dla trenujących wytrzymałkę zaprojektowana jest pod sufitem konstrukcja rurowa, dzięki której można przemieszczać się po ściance nikomu nie przeszkadzając i wspinać się w nieskończoność.

6

Do treningu zamontowany jest campus, chwytotablica, drążek, kółka oraz żelazo. Do szkolenia podstawowego z rodzajów chwytów, tkania własnej i budowy stanowisk jest specjalny Educator firmy Tripoint, podobnie jak wszystkie chwyty zamontowane na ściance.

7

W trakcie treningu można wyrestować, na wygodnych fotelach i przez duże przeszklenie spojrzeć na góry, dzięki czemu możemy, choć częściowo poczuć się jak w skałach.

8

Zapraszam w styczniu, info na www.boulder.com.pl

Marcin Taśma Tasiemski