Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

Urban Highline Festival 2013

W dniach 8-12 sierpnia w Lublinie odbędzie się międzynarodowe święto slackline’a i highline’a! Urban Highline Festival, który już od pięciu edycji na stałe wpisał się w festiwalowy kalendarz „Carnavalu Sztukmistrzów”, zaprasza na zawody, warsztaty, pokazy i wiele innych atrakcji. W tegorocznej edycji głównym partnerem imprezy będzie adidas.

W tym roku szykuje się bogaty program. Będą goście światowego formatu, tacy jak: Lukas Irmler (DE, adidas Outdoor), Damian Cooksey (USA), Jerry Miszewski (USA), Danny Menšík (CZ), Preston Alden (USA), Grischa Simon (DE) i wielu innych.

 uhf_plakat

Na UHF oprócz gości specjalnych pojawią się uczestnicy z całej Europy. Właśnie dla nich impreza zostanie przygotowana w taki sposób, aby każdy, bez względu na poziom umiejętności i doświadczenia odnalazł coś dla siebie. Podczas zawodów w trickline zagra DJ. Montaż highline, parku taśm pod zawody trickline oraz longline zostanie wykonany przez jednych z najbardziej doświadczonych montażystów zarówno w kraju, jak i na świecie (Jan GałekFaith DickeyRafał Kubiak, Maciej Borucz oraz Piotr Błaszczak) przy użyciu najwyższej jakości sprzętu oraz pod nadzorem i przy wsparciu ekipy firmy wysokościowej SuperLiny.

W programie UHF znajdą się zawody trickline, warsztaty z montażu slackline, warsztaty z psychologiem sportowym Dominiką Zapotoczną oraz pokazy filmowe Slackline Cinema i ciekawe prezentacje. Ostatnią atrakcją będą zawody „highline rumble”. W tym roku spodziewanych jest ponad 200 uczestników. Dla każdego przewidziana jest koszulka adidas z obrandowanym logo festiwalu.

Profesjonalną oprawę zdjęciową UHF zapewni Jordan Tybon. Natomiast Wojtek Kozakiewicz ponownie przygotuje film z festiwalu.

Głównym organizatorem imprezy jest Janek Gałek, któremu będę pomagać dwie profesjonalne ekipy slackline – Slackhouse oraz Somewhereelseland.

Patronat medialny nad wydarzeniem zapewnia: wspinanie.plclimb.plgoryonline.com, Góry.

Jak było na zeszłorocznej edycji?

Dla przypomnienia i zainspirowania:


 

Urban Highline Festival official movie from Wojtek Kozakiewicz on Vimeo.
Urban Highline Festival 2012 from Polished Project on Vimeo.
 

Szukaj aktualności o festiwalu na: www.facebook.com/UrbanHighline

oraz na fan page’u adidas Outdoor: www.facebook.com/adidasoutdoor

Zarejestruj się na: slackmap.com/event/uhf2013