Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

Urubko zdretronizowany! Andrzej Bargiel z tytułem śnieżnej pantery i z nowym rekordem

Andrzej Bargiel stając na szczycie Piku Pobiedy zdobył tytuł Śnieżnej Pantery. Dokonał tego w rekordowym czasie. Zajęło mu to jedynie 30 dni! Pobił rekord z 1999 roku ustanowiony przez Denisa Urubkę i Andrieja Mołotowa, którzy tego samego wyczynu dokonali w 42 dni, co oznacza, że Polak poprawił wynik aż o 12 dni.

bargiel_sniezna_pantera

Andrzej po powrocie do bazy napisał:

Jestem już w bazie. Akcja się powiodła i stanąłem dzisiaj na Piku Pobiedy. Śnieżna Pantera skompletowana no i udało się ustanowić nowy rekord. Przy dwóch ostatnich szczytach było naprawdę sporo walki z czasem i pogodą, ale szczęście sprzyjało i cisnąłem do góry. Teraz można się powoli pakować i wracamy do domu! No i dziękuje bardzo bardzo za kibicowanie i te wszystkie trzymane kciuki :)

Czekamy teraz na bezpieczny powrót Andrzeja do Polski i na film dokumentalny o jego zmaganiach ze śnieżną panterą. Już teraz wybrane szczegóły wyprawy można zobaczyć na stronie www.andrzejbargiel.canalplus.pl.

fot.M. Kin 2

Internauci mogą znaleźć tam materiały fotograficzne i wideo dostarczane na bieżąco przez Andrzeja Bargiela. Himalaistę można wspierać także na profilu CANAL+ DISCOVERY na Facebooku www.facebook.com/CANALplusDISCOVERY.

źródło: FB, materiały prasowe
zdjęcia: M. Kin

fot. M.Kin