Uwaga Warszawiacy! Projekt ścianki wspinaczkowej na świeżym powietrzu w ramach budżetu partycypacyjnego

W Warszawie powstała inicjatywa zbudowania ściany wspinaczkowej nad Wisłą w okolicy mostu Świętokrzyskiego. Ściana byłaby darmowa i finansowana przez Miasto Stołeczne ( Budżet Partycypacyjny)

scianka_wawa_most
O co chodzi?
Chcemy zbudować pierwszą profesjonalną ściankę do boulderingu na świeżym powietrzu. Ścianka będzie dostępna 7 dni w tygodniu przez całą dobę.
Obiekt będzie darmowy i dostępny zarówno dla wszystkich profesjonalnych wspinaczy jak i amatorów.
Środki na budowę będą pochodzić z budżetu partycypacyjnego.

Nie wiesz co to jest? Zobacz tu:
http://twojbudzet.um.warszawa.pl/faq/co-to-jest-bud-et-partycypacyjny

Gdzie?
Okolice Mostu Świętokrzyskiego po stronie praskiej Wisły. Obiekt będzie znajdować się w pobliżu nowej linii metra (Metro Stadion Narodowy/Centrum Kopernika) oraz ścieżek biegowo-rowerowych, których w okolicy nie brakuje.
Wyobraź sobie wspinaczkowe wyzwanie na niezatłoczonej części brzegu Wisły, połączone z wieczornym grillem ze znajomymi. Wszystko na świeżym powietrzu.

Coś więcej o projekcie?
Ściana ma mieć ok 170m2 i dawać możliwość wspinaczki każdemu – zaczynając od dzieci, przez osoby, które miały okazję już się wspinać, po zawodowców.
Ściana będzie wykonana z materiału odpornego na warunki atmosferyczne i ewentualne akty wandalizmu. Projekt zakłada różne formacje przypominające wyglądem naturalną skałę. Preferowany materiał to bloki betonowe, żywice syntetyczne i epoksydowe, sklejka wodoodporna.

Jaki jest cel?
Mamy niepowtarzalną okazję wesprzeć inicjatywę budowy pierwszej zewnętrznej ściany bulderowej w Warszawie. Projekt ma służyć wszystkim warszawiakom i promować ruch na świeżym powietrzu oraz rozwój sportów górskich.

Jaką mamy z tego korzyść?
Satysfakcję. To inicjatywa wyłącznie społeczna! Na projekcie nic nie zarabiamy.
Chcemy by powstało PROFESJONALNE miejsce do wspinania na świeżym powietrzu.
Do tego niekomercyjne i darmowe.

Kto za tym stoi?
Pomysłodawcą jest Marek Fliśnik. Instruktor wspinaczki. Pasjonat boulderingu oraz aktywności na świeżym powietrzu. Wspina się od 20 lat. Mieszka na Pradze.

You might also like More from author