Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

Uwaga Warszawiacy! Projekt ścianki wspinaczkowej na świeżym powietrzu w ramach budżetu partycypacyjnego

W Warszawie powstała inicjatywa zbudowania ściany wspinaczkowej nad Wisłą w okolicy mostu Świętokrzyskiego. Ściana byłaby darmowa i finansowana przez Miasto Stołeczne ( Budżet Partycypacyjny)

scianka_wawa_most
O co chodzi?
Chcemy zbudować pierwszą profesjonalną ściankę do boulderingu na świeżym powietrzu. Ścianka będzie dostępna 7 dni w tygodniu przez całą dobę.
Obiekt będzie darmowy i dostępny zarówno dla wszystkich profesjonalnych wspinaczy jak i amatorów.
Środki na budowę będą pochodzić z budżetu partycypacyjnego.

Nie wiesz co to jest? Zobacz tu:
http://twojbudzet.um.warszawa.pl/faq/co-to-jest-bud-et-partycypacyjny

Gdzie?
Okolice Mostu Świętokrzyskiego po stronie praskiej Wisły. Obiekt będzie znajdować się w pobliżu nowej linii metra (Metro Stadion Narodowy/Centrum Kopernika) oraz ścieżek biegowo-rowerowych, których w okolicy nie brakuje.
Wyobraź sobie wspinaczkowe wyzwanie na niezatłoczonej części brzegu Wisły, połączone z wieczornym grillem ze znajomymi. Wszystko na świeżym powietrzu.

Coś więcej o projekcie?
Ściana ma mieć ok 170m2 i dawać możliwość wspinaczki każdemu – zaczynając od dzieci, przez osoby, które miały okazję już się wspinać, po zawodowców.
Ściana będzie wykonana z materiału odpornego na warunki atmosferyczne i ewentualne akty wandalizmu. Projekt zakłada różne formacje przypominające wyglądem naturalną skałę. Preferowany materiał to bloki betonowe, żywice syntetyczne i epoksydowe, sklejka wodoodporna.

Jaki jest cel?
Mamy niepowtarzalną okazję wesprzeć inicjatywę budowy pierwszej zewnętrznej ściany bulderowej w Warszawie. Projekt ma służyć wszystkim warszawiakom i promować ruch na świeżym powietrzu oraz rozwój sportów górskich.

Jaką mamy z tego korzyść?
Satysfakcję. To inicjatywa wyłącznie społeczna! Na projekcie nic nie zarabiamy.
Chcemy by powstało PROFESJONALNE miejsce do wspinania na świeżym powietrzu.
Do tego niekomercyjne i darmowe.

Kto za tym stoi?
Pomysłodawcą jest Marek Fliśnik. Instruktor wspinaczki. Pasjonat boulderingu oraz aktywności na świeżym powietrzu. Wspina się od 20 lat. Mieszka na Pradze.