Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

V Otwarte Dni Wspinania i III Memoriał Pawła Wyrwy już w najbliższy weekend!

Niezmiernie miło nam zaprosić Was w najbliższy weekend do miejscowości Hucisko na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, gdzie odbędzie się już piąta edycja Otwartch Dni Wspinania i III edycja Memoriału Pawła Wyrwy.

PLAKAT (2)

 

Memoriał Pawła Wyrwy

Pierwszym punktem Otwartych Dni Wspinania będą już tradycyjnie towarzyskie zawody wspinaczkowe, których areną zmagań są skały Rzędkowic, Podlesic, Mirowa, Okiennika Wielkiego, Góry i Skały Apteki, Biblioteki oraz Jastrzębnika. Głównym celem zawodów jest upamiętnienie naszego Przyjaciela – jednego z najlepszych polskich wspinaczy sportowych.

Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa, gdyż w zawodach tych chodzi o to, aby jak najbardziej zbliżyć się lub przekroczyć swój maksymalny poziom wspinaczkowy z ostatnich dwóch lat J Każdy ma cały dzień na pokonanie trzech jak najtrudniejszych dróg, a liczba punktów będzie zależała od tego jak blisko swojego limesa się znajdziecie J

Więcej informacji o Memoriale oraz zapisy znajdziecie na stronie http://www.pawelwyrwa.pl. Pamiętajcie aby zabrać ze sobą przewodniki wspinaczkowe obejmujące w/w rejony! J Wśród osób, którym nie uda się znaleźć na podium rozlosujemy dodatkowe nagrody pocieszenia! J

memorial-logo

Spotkanie z Gwiazdą marki RAB – Calum Muskett

W sobotę 13 czerwca o godzinie 18:00 naszym gościem będzie Calum Muskett – znakomity brytyjski wspinacz skalny. Dorastał w Berthesda, u stóp doliny Ogwen w Snowdonii, gdzie po raz pierwszy – a miał wtedy zaledwie 13 lat – rodzice wprowadzili go w tajemniczy świat wspinania. Jak się szybko okazało Calum posiadał naturalną zdolność szybkiego poruszania się w trudnym terenie, a co najważniejsze umiał przy tym zachować zimną krew. Dokładnie dwa i pół miesiąca później poprowadził drogę o wycenie E5 (Fale Inspiracji), a już w wieku 14 lat zapisał na swoim koncie pierwsze 7a – a droga ta nie cieszyła się popularnością ze względu na dużą kruchość skały (przyp. red.). Po wspinaniu w skałach przyszła pora na coś zupełnie innego, mianowicie na wspinaczkę lodową. Niespełna w wieku 15 lat Calum poprowadził popularną drogę Devil’s Appendix (V), co ciekawsze zdobył ją przy użyciu starych, oldschool’owych dziab i zaledwie kilku śrub lodowych. Jak sam mówi drogę tę (którą poprowadził zaledwie tydzień po pierwszych próbach w lodzie) zapamięta do końca swojego życia. Aktualnie Calum zajmuje się szukaniem nowych, niezdobytych jeszcze linii, przygotowaniem ich i co najważniejsze poprowadzeniem ich. Jest to może i proces długotrwały, ale bardzo satysfakcjonujący.

Twll_Mawr_Calum_Muskett

Spotkanie z Denisem Urubko

Również w sobotę 13 czerwca, zapraszamy Was na prelekcję Denisa Urubko, która będzie miała miejsce o godzinie 19:00. Denis Urubko to himalaista, który często bywa nazywany jednym z najlepszych na świecie. Z pochodzenia jest Rosjaninem, ale przez wiele lat reprezentował Kazachstan. W 2013 roku uzyskał obywatelstwo rosyjskie, a w lutym 2015 roku, polskie. Mieszka we Włoszech i często wspina się ze znanym Włochem, Simone Moro. Tylko 42 dni zajęło mu zdobycie wszystkich pięciu szczytów wymaganych dla uzyskania tytułu Śnieżnej Pantery. W roku 2000 rozpoczął zdobywanie ośmiotysięczników. Najpierw wszedł na Mount Everest bez tlenu, a w 2009 roku został zdobywcą Korony Himalajów. Jest piętnastym zdobywcą Korony Himalajów, a ósmym, który dokonał tego bez użycia tlenu z butli. Na Makalu i Gasherbrum II wszedł po raz pierwszy zimą.  Jest autorem nowych dróg na Broad Peaku, Manaslu i Cho Oyu. Dwukrotnie został uhonorowany Złotym Czekanem, a magazyn „Climbing” dał mu nagrodę Golden Piton. W wolnych chwilach pisze. Ma w swoim dorobku 8 książek, z których dwie ukazały się w Polsce „Skazany na góry” oraz „Czekan porucznika”.

Denis_Urubko

Warsztaty wspinaczkowe i wspinanie dla początkujących z instruktorami Szkoły Wspinania GoUp

W niedzielne przedpołudnie zapraszamy Was na warsztaty wspinaczkowe pod okiem doświadczonych instrkutorów z Szkoły Wspinania GoUp. Będzie to doskonała okazja, aby zakosztować tego pięknego sportu jakim jest wspinanie w przepięknych okolicznościach Jury Krakowsko Częstochowskiej. Każda osoba, która weźmie udział w warsztatatach będzie miała okazję zobaczyć świat z nieco innej perspektywy i pokonac swoją pierwsza prawdziwą drogę wspinaczkową! Start warsztatów jest zaplanowany na godzinę 9:00 w niedzielę 14 czerwca.

Podczas warsztatów dzięki firmie Camper będzie możliwość wypożyczenia butów wspinaczkowych marki Red Chilli i przetestowania ich w skałach. Aby wziąć udział w warsztatach trzeba jedynie podpisać stosowne oświadczenie, które będzie dostępne u instruktora prowadzącego. Warsztaty sa dostępne zarówno dla dorosłych jak i dla najmłodszych.

Wspinanie rekreacyjne dla dzieci z instruktorami Szkoły Wspinania Żyj-Aktywnie.pl i PHOENIX-ACTIVE.PL

Także w niedzielę o godzinie 9:00 zapraszamy na wspinanie rekreacyjne wszystkie nasze Pociechy! Instruktorzy Szkoły Wspinania Żyj Aktywnie i PHOENIX-ACTIVE.PL zabiorą nasze dzieci w Skałki Rzędkowickie, gdzie każdy najmłodszy uczestnik spotkania także będzie mógł zasmakować swoich sił we wspinaczce skalnej! Zajęcia dostępne dla wszystkich chętnych po uzgodnieniu z instruktorami.

Wyprzedaż lin wspinaczkowych!

Z okazji V jubileuszowych Otwartch Dni Wspinania Sklep Górski przygotował dla Was wyśmienitą promocję lin wspinaczkowych, jakiej jeszcze na naszym rynku nie było :) Tak więc jeżeli planujecie zakup liny – wstrzymajcie się jeszcze do połowy czerwca i przyjedźcie na nasze spotkanie, a na pewno nie pożałujecie!

Zbiórka pieniędzy dla Bartka Michalaka

W czasie obu dni spotkania będzie prowadzona zbiórka pieniędzy na rzecz naszego kolegi, przyjaciela – Bartka Michalaka. Bartek wiele lat temu był takim samym wspinaczem i człowiekiem zakochanym w górach jak wielu z nas. Niestety na pewnym etapie jego życia rozpoznano u niego guza mózgu. Przeszedł kilka operacji i obecnie miewa się bardzo dobrze, choć potrzebne są potężne środki na dalszą rehabilitację i powrót do pełnej sprawności… Bardzo chcielibyśmy mu w tym pomóc i stąd narodził się pomysł na zbiórkę pieniędzy dla Bartka.

bartek-michalak

logo FGE

Dojazd

V Otwarte Dni Wspinania odbędą się w dniach 13-14 czerwca 2015 roku w Hucisku (2 km od Rzędkowic, woj.śląskie). Rzędkowice zlokalizowane są w odległości 12 km na północ od Zawiercia i znajdują się w samym sercu Jury Krakowsko Częstochowskiej. Jadąc od strony Zawiercia/Włodowic musimy przejechać całe Rzędkowice, mijamy wiadukt, dojeżdżamy do skrzyżowania za wiaduktem i jedziemy dalej prosto. Około 300m za skrzyżowaniem zobaczycie po prawej stronie bazę Otwartych Dni Wspinania, czyli Małe Dolomity.

 

Do zobaczenia w najbliższy weekend w Hucisku! J

panel sponsorski

 

Więcej informacji:

www.fge.pl

www.facebook.com/pages/Fundacja-G%C3%B3rska-Echo/351652378183534?ref=bookmarks

www.pawelwyrwa.pl

www.facebook.com/memorialpawlawyrwy?ref=bookmarks