Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

VI.7 dla Mateusza Mazura i Próba Turinga VI.6+ dla Karoliny Ośki

Zostajemy na chwilę w Jurajskich klimatach. Kolejna informacja z Marcinem Wszołkiem w tle…
Mateusz Mazur pokonał linię Fumar Periudica VI.7 będącą kombinacją Mechaniki Pręta Cienkiego i Czekając na Godoffa – jej autorem jest wyżej wspomniany Marcin.  Tym samym Mateusz podniósł swoją życiówkę. Jak raportuje na swoim blogu(www.mysticlimb.pl/fumar-perjudica/)

Drogę poprowadziłem w czwartek, ale już kilka dni wcześniej zameldowałem się w stanowisku po raz pierwszy. Niestety brakło chłodnej głowy i nie wpiąłem się do łancucha. Te dni po poniedziałkowej feralnej(a jednocześnie najlepszej) próbie były najtrudniejszym okresem pracy nad drogą. Utrzymanie przeprogramowującego się umysłu w stanie koncentracji i zachowanie motywacji w tej sytuacji było wartościowym wyzwaniem.

mystyclimb_fumar_perjudica
fot. Ernest Romański

Ostatecznie psycha i buła dobrze się zgrały dzięki czemu mam na koncie nową życiówkę :)Teraz czas przypomnieć sobie na czym polega wspinanie w pionie i realizować po kolei resztę założeń na ten sezon.

Kolejne mocne przejście to Próba Turinga VI.6+ w wykonaniu Karoliny Ośki. Powoli przestajemy nadążać pisać o jej kolejnych, mocnych przejściach. Sama zainteresowana tak opisuje przebieg prac nad drogą (za zoskaclimbingteam.wordpress.com):

Po pierwszych dniach prób przed świętami wielkanocnymi nastąpiła ponad miesięczna przerwa od drogi. Częściowo przez wyjazd do Ospu, częściowo przez zaległości na uczelni które po tym wyjeździe trzeba było szybko nadrobić. Na Turinga wróciłam dopiero w maju. Za każdym razem było lepiej. Ale postęp był tak powolny! A warun coraz słabszy, Coraz cieplej i coraz dłużej słońce opierało się na skale.

Dodatkowo miałam (właściwie wciąż mam) zdecydowanie za dużo rozgrzebanych projektów. Brak konsekwencji i przerwy w jeżdżeniu na TĄ drogę sprawiły że dopiero teraz, w czerwcu, gdy trafił się chłodniejszy dzień poprowadzenie Próby Turinga stało się faktem:)

Jak sama Karolina zapowiada to nie koniec, z pewnością wkrótce dostarczy nam kolejnych powodów do pisania o jej przejściach.

karolina_proba_turinga_yarrekStudio
Karolina na Próbie Turinga fot. Yarrek Studio

źródło: ranking pza, mysticlimb.pl, zoskaclimbingteam.wordpress.com/