Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

VII MAS – czas start!

Wiosna! Rozpoczął się nowy sezon wspinaczkowy – chociaż możnaby się spierać, kiedy i czy w ogóle skończył się ten poprzedni. Wapień suchy, słońce świeci – najwyższa pora, żeby już po raz siódmy zaprosić Was do wspólnego upamiętnienia naszego klubowego kolegi, Andrzeja Skwirczyńskiego!

fb_memorial-2016

W tym roku spotkamy się 14 maja – ponownie w Dolinie Będkowskiej. Nie mamy jeszcze potwierdzonych wszystkich szczegółów, ale biuro zawodów najprawdopodobniej będzie zlokalizowane na tzw. patelni, pod Wzgórzem 502. Tam też odbędzie się późniejsze after party.

Dokładny spis dróg na zawody opublikujemy wkrótce – natomiast wiemy już, że zawody zostaną rozegrane na terenie Doliny Będkowskiej. Ci z Was, którzy byli w zeszłym roku, będą mieli okazję zoptymalizować stosowaną wcześniej taktykę, natomiast dla MAS-owych debiutantów na pewno wyzwaniem będzie ogarnięcie sporych odległości pomiędzy poszczególnymi sektorami Doliny i wyciśnięcie przy tym przyzwoitego wyniku.

avatar_FB

Uprzedzając pytania – tak, będziemy wspinać się na Fiali i Wzgórzu 502. Wszyscy pamiętamy fenomenalną pracę, jaką przed zeszłorocznym MAS-em wykonali ekiperzy KW Kraków i Naszych Skał, co umożliwiło ponowne „otwarcie” rejonu oraz rozegranie tam VI MAS. Fiala i 502 cieszyły się też sporą popularnością przez cały zeszły sezon – i dopiero początek tego roku przyniósł wieści o dewastacji części asekuracji przez „gówniarza”. Natomiast – czy planujemy odpuścić? Na pewno nie. Ale macie naszą gwarancję, że asekuracja na Fiali i 502 zostanie poddana przez nas szczegółowej inwentaryzacji i do wspinania dopuścimy tylko te drogi, na których będzie bezpiecznie.

Co jeszcze? O zapisach, liście dróg i logistyce będziemy informować na bieżąco na stronie  www.mas.kw.krakow.pl i facebookowym kanale zawodów –  https://www.facebook.com/MemorialAndrzejaSkwirczynskiego. Na razie róbcie formę – warun sprzyja!

VII Memoriał Andrzeja Skwirczyńskiego organizuje Klub Wysokogórski Kraków pod Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Małopolskiego. Sponsorem Złotym jest Petzl. Zawody odbędą się 14 maja 2016 roku w Dolinie Będkowskiej.

Logo-Malopolska-V-RGB

 

Petzl blk logo_resized_1

Michał Kajtoch
Klub Wysokogórski Kraków