Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

VIII MAS – informacje praktyczne

Grafika Klubu Wysokogórskiego Kraków na potrzeby 8. Memoria³u Andrzeja Skwirczyñskiego / 2017 / Dolina Kobylañska

VIII MAS już w sobotę! Poniżej kilka przydatnych informacji:

  1. Ekwipunek:

oprócz liny, ekspresów i butów wspinaczkowych zabierzcie koniecznie kaski! Są one konieczne do wystartowania w zawodach, a sędziowie będą bezlitośnie dyskwalifikować każdego, kto nie będzie przestrzegał tej zasady

Grafika Klubu Wysokogórskiego Kraków na potrzeby 8. Memoriału Andrzeja Skwirczyńskiego / 2017 / Dolina Kobylańska

  1. Dojazd i parking:

Gdzie są Kobylany, każdy wie, a jak ktoś nie wie, wie to Google Maps. Samochody będzie można pozostawić na parkingu ‘Pod Kulą’ (prosimy o parkowanie skośne zamiast tradycyjnego równoległego), przy remizie w Kobylanach oraz przy remizie w Będkowicach. Podejrzewamy, że w ostatecznym rozrachunku miejsc i tak będzie mniej niż chętnych do skorzystania z nich, więc zachęcamy do carpoolingu oraz stosowania się do zakazów parkowania wzdłuż drogi w Kobylanach. W przeciwieństwie do kilku poprzednich MAS-ów, tym razem miejsce rozgrywania zawodów jest przyzwoicie skomunikowane z centrum Krakowa, więc możecie również zostawić swoje 1.9 TDI pod domem i przyjechać do Kobylan autobusem linii 268/278

  1. Biuro zawodów:

Widzimy się na polanie pod Żabim Koniem. Najlepiej bądźcie tam o 8:30, żeby spokojnie się zarejestrować, przepakować i złapać zdrową, przedstartową napinkę. O 9:30 odprawa techniczna. O 10:30 odprawa dla spóźnialskich.

  1. Wspin:

Oprócz wspomnianych kasków, co już wiecie, przypominamy tylko, że nie żywcujemy, nie wspinamy się w podejściówach oraz nie wiążemy liny do uprzęży niczym innym jak podwójną ósemką. Nie chcemy Wam narzucać określonego sposobu przewiązywania się, natomiast pamiętajcie o odpowiedniej asekuracji na stanowisku (dla bezpieczeństwa swojego i innych stosujcie ogólnie przyjęte patenty poznane na kursach skałkowych). Sędziowie widzą dużo, jeżeli zauważą kogoś z liną w zębach ‘dobrze stojącego’ na stanie, na pewno podejmą odpowiednie kroki.

  1. After party:

Po wspinie – ognicho pod Żabim Koniem. Ostatni autobus do Krakowa jedzie o 21:40

Ważna uwaga – wszyscy pamiętamy zeszłoroczne kłopoty z parkowaniem ‘Pod Kulą’ i zdarzające się kradzieże paliwa. Na okazję MAS poprosiliśmy Komendanta Policji w Zabierzowie o przejazdy służb patrolowych w tamtych okolicach, sami również będziemy się tam regularnie i często przechadzać. Nie możemy niestety wziąc odpowiedzialności za Wasze samochody i wlane do nich paliwo, ale wydaje nam się, że w sobotę parking ‘Pod Kulą’ będzie prawdopodobnie najlepiej zabezpieczonym bezpłatnym parkingiem na Jurze Południowej.

 

W razie pytań – prosimy o kontakt za pośrednictwem FB. Powodzenia!

Michał Kajtoch

Klub Wysokogórski Kraków