Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

W Dolinie Złomisk zginął Włodek Cywiński

Z żalem zawiadamiamy, że dziś dotarła do nas dziś wiadomość o śmierci Władysława Cywińskiego.
Włodek zginął w wypadki w rejonie Zmarzłego Stawu Mięguszowieckiego w Dolinie Złomisk w Słowackiej części Tatr Wysokich
Jak podają ratownicy Horskiej Zachrannej Służby, o wypadku przed południem poinformował polski turysta, który widział spadającego taternika. Później kontakt ze zgłaszającym urwał się. Z pomocą ratowników TOPR udało się ustalić miejsce tragedii. Zwłoki Władysława zostały przetransportowane śmigłowcem.

Cywinski
Włodek Cywiński
fot. nieznanetatry.pl

Władysław Cywińskia  urodził się 12 sierpnia 1939 r. w Wilnie.
Uważany jest za jednego z największych współczesnych znawców Tatr. Taternikiem był od roku 1959, przewodnikiem i ratownikiem tatrzańskim od 1967. Był autorem szczegółowych przewodników po Tatrach, których seria jest jeszcze nieukończona. W 2013 wyszedł osiemnasty tom przewodnika. Był również autorem książki autobiograficznej „Góral z Wilna. Tatry, seks, polityka”, opublikowanej w 2002 przez Wydawnictwo Górskie, które wydało także jego przewodniki.
W 1975 r. dokonał samotnego przejścia grani głównej Tatr w trzy i pół dnia, co uważał za swoje największe osiągnięcie. Zdobył wszystkie nazwane szczyty i turniczki w Tatrach, jest też autorem wielu nazw mało wybitnych elementów krajobrazu tatrzańskiego.
Jako ratownik TOPR brał udział w ponad trzystu wyprawach ratowniczych.

źródła: tygodnik podhalański
wikipedia