Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

W Tatrach zginął Krzysztof Kończakowski, członek Grupy Młodzieżowej PZA

Z wielkim żalem zawiadamiamy, że podczas wspinaczki w Tatrach Słowackich zginął Krzysztof Kończakowski (KW Katowice), członek Grupy Młodzieżowej PZA we wspinaczce wysokogórskiej.

krzysiekKonczakowski
fot. GM PZA

Blog grupy młodzieżowej tak opisywał Krzyśka:

Rocznik 1993, alpinista i student medycyny. Wspina się w górach od 10 roku życia, po ojcu. Autor nowych dróg w Tatrach, powtórzył wiele klasyków, zwłaszcza po ‘słowackiej stronie’. Przeżył lawinę na Mount Maudit w wieku 12 lat, parę lat później omal nie udusił się na Etnie w chmurze gazów wulkanicznych, czy też nie utopił podczas potopu, jaki złapał jego zespół na Zachodniej Ścianie Łomnicy. Na co dzień panel, skały, drytooling, trad i sporty tlenowe. Oprócz wspinaczki – skitury i zjazdówki, rajdy ekstremalne, piłka. Górskie marzenia to zdobywanie tego, co jeszcze niezdobyte i wspinanie tak, by dożyć starości, zdążyć się nim nacieszyć i kiedyś nauczyć się robić to dobrze.

Łączymy się w bólu z najbliższymi i pragniemy złożyć głębokie wyrazy współczucia.

Uroczystości Żałobne odbędą się w dniu 5 stycznia 2015 r. godz. 10.00 w kościele p.w. Ducha Świętego i na cmentarzu parafialnym w Chorzowie Henryka ul.Dąbrowskiego 104