Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

Wakacyjna cena na przewodnik!

Aby wakacje zaczęły się naprawdę wspinaczkowo, przygotowaliśmy dla Was nową cenę na przewodnik po najbliższej wspinaczkowej okolicy Krakowa. Od dziś „Brama Krakowska i Garb Tenczyński” zamawiany przez formularz na Brytanie kosztuje jedynie 35 złotych!

bramgarb-okladka600x400
Jeśli wybieracie się do doliny Brzoskwinki, do doliny Wrzosy lub myślicie o wspinaniu w zacienionym Wąwozie Półrzeczki to najbardziej aktualną dróg odnajdziecie w przewodniku po Bramie i Garbie.

 

„Brama Krakowska i Garb Tenczyński – przewodnik wspinaczkowy” – to szczegółowy przewodnik wspinaczkowy po rejonach Krakowa i okolic. Opisuje prawie 900 linii wspinaczkowych w trzynastu rejonach. Geograficznie są to lokalizacje Bramy Krakowskiej oraz Garbu Tenczyńskiego, czyli południowego krańca Wyżyny Krakowskiej.

Brama Krakowska:
– Zakrzówek
– Krzemionki
– Liban
– Tyniec
– Piekary

Garb Tenczyński:
– Kleszczów
– Dolina Aleksandrowicka
– Skały Nielepickie
– Dolina Brzoskwinki
– Dolina Sanki (Półrzeczki, Zimny Dół)
– Dolina Wrzosy
– Dolina Brodłówki (Gaudynowskie Skały)
– Rusocice

Opis każdego rejonu zawiera szczegółowe topo wraz z uwagami na temat asekuracji, pierwszych przejść oraz przebiegu dróg, w tym ograniczników, jeśli te występują.
Każdy rejon ilustrują mapy, schematy, a także zdjęcia, których jest ponad 100. W przewodniku opisano także historię eksploracji poszczególnych rejonów.