Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

Wakacyjne zdobycze najmłodszych

Tegoroczne wakacje obfitowały w rewelacyjne wyniki naszych najmłodszych wspinaczy. O części z nich informowaliśmy na bieżąco, część nam umknęła. Poniżej prezentujemy krótkie podsumowanie najlepszych przejść dzieciaków, które za kilka lat mają szansę mocno zamieszać na rodzimej scenie wspinaczkowej.

Zaczynamy od najmłodszych:

Martyna Szymańska

Zaledwie dziewięcioletnia Martynka Szymańska w trakcie swojego wakacyjnego wyjazdu do Hiszpani zaliczyła flaszem 7b „Sabore di mare” oraz 7a OS „Chahi qui chapi” w Margalef, a do nich dorzuciła jeszcze „Toma Castanazo” 7a+ w Rodellar.

KostekLaraCroft

Kostek Sobański (10 lat) ostatniego dnia wakacji poprowadził swoje pierwsze VI.4 – Klasztor Koszalin na Aptece, uprzednio zbierając słuszną podbudowę w postaci „Toma Castanazo” 7a+ w Rodellar, trzech 7a (m.in. „Lara Croft” na Frankenjurze), oraz trzech 6c OS.

milosz_bujak_ondra

Miłosz Bujak (12) w trakcie podróży ze swoim trenerem Pawłem Dragą po europejskich ogródkach wspinaczkowych dwukrotnie podnosił swojego maksa – najpierw prowadząc „Le Concierge Est Dans Le Parking” za 7c+ by tydzień później we francuskim rejonie La Beleine, St. Leger sięgnąć po  główną nagrodę „Vinyl” wycenioną na 8a.

IMGP0417

Obecność Rafała Bąka (13) w naszym skromnym podsumowaniu dla nikogo nie powinna być zaskoczeniem. Ten młody wspinacz systematycznie podnosi swój poziom, a co za tym idzie osiąga coraz lepsze wyniki. Nie inaczej było w te wakacje. Do swojego kapownika dopisał  dwie drogi za VI.5+ – „Dewastator getta” w Rzędkowicach i „Gorączka Sobotniej Mocy” na Popielarce. Przede wszystkim jednak, po raz kolejny podniósł swojego maksa prowadząc drogę „Alis in the sky” za VI.6.

Wojtek rozgrzewa palce na Geierblick_ 8na Barenschlucht

Wojtek Pełka (15) – obecny rok jest bez wątpienia najlepszym w niedługiej wspinaczkowej karierze Wojtka, wreszcie urósł, wzmocnił się i przyszły świetne wyniki – dwie VI.6 poprowadzone na Pochylcu -„Pierdolony Ogranicznik” i „Fałszywy Prorok” oraz „Tanz der Aroganz ” (9+/10-) zrobione flashem na Frankenjurze to drogi o których większość z nas może tylko pomarzyć.

IdanaSaftpresse8

Ida Kupś (15) – młoda krakowianka w trakcie wakacji wyrównała swoje najlepsze skalne osiągnięcie prowadząc podczas zgrupowania Kadry Juniorów PZA na Frankenjurze „Tanz der Aroganz ” (9+/10-), a miesiąc wcześniej „arnaque.com” za 7c+ RP w Gorges du Tarn, warto też odnotować dwie 7b zrobione OSem.

Filip atakuje Gotz von B  9- na Heldwand

Filip Chrapowicki (16) – najstarszy z grupy ale wcale nie najwyższy, młody wspinacz z Białegostoku najlepsze tegoroczne wyniki osiągął na Frankenjurze. Przesunął swojego maksa prowadząc „Slimline” za 8a+, a do tego dorzucił aż trzy 8a („Totenbrettl”,”Schauer power” i „Vögeln verboten”)

Dzieciakom gratulujemy i z niecierpliwością czekamy na więcej !