Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

Weź udział w IV Otwartych Dniach Wspinania i II Memoriale Pawła Wyrwy!

Chcesz posłuchać o tym, jak zdobywa się Nanga Parbat i wspina na poziomie 9A? Pociąga Cię sportowa rywalizacja? Przyjedź na IV Otwarte Dni Wspinania i II Memoriał Pawła Wyrwy!

Po raz czwarty, i na pewno nie ostatni, Fundacja Górska ECHO, Portal Górski, climb.pl, Szkoła Wspinania Vertical Limits i lodospady.pl zapraszają na Otwarte Dni Wspinania, a po raz drugi, na Memoriał Pawła Wyrwy. Impreza odbędzie się w weekend 17-18 maja 2014 roku w Rzędkowicach na Jurze Krakowsko- Częstochowskiej.

II Memoriał Pawła Wyrwy

memorial-logo

Pierwszym punktem Otwartych Dni Wspinania będzie II Memoriał Pawła Wyrwy.  Zawody zostaną rozegrane na terenie Mirowa, Jastrzębnika, Kołoczka, Góry Zborów, Rzędkowic, Skały Apteki i Okiennika Wielkiego w nowej, ciekawej formule. Szczegóły zdradzimy niebawem.

Zapisy już ruszyły na http://www.portalgorski.pl/odw-2014/ii-memorial-pawla-wyrwy!

Idea Memoriału narodziła się w redakcji climb.pl. Są to zawody wspinaczkowe, których zadaniem jest upamiętnienie jednego z najlepszych polskich wspinaczy sportowych – Pawła Wyrwy. W 2009 roku zdiagnozowano u niego nowotwór. Walczył z chorobą wiele miesięcy. Niestety przegrał w czerwcu 2011 roku. Chcemy, żeby pozostał w naszej pamięci. Paweł miał silną motywację do wspinania i podnoszenia umiejętności, a swoją pasją skutecznie zarażał innych. Dlatego do udziału w Memoriale zachęcamy wszystkich – bez względu na poziom wspinaczkowy.

Tomasz Mackiewicz – zimowa wyprawa na Nanga Parbat

goscie- tomek-mackiewicz

Po sportowych zmaganiach, w ramach Otwartych Dni Wspinania, odbędzie się spotkanie z Tomaszem Mackiewiczem. Opowie on o swoich czterech próbach zdobycia, niedobytego dotąd zimą, szczytu Nanga Parbat. Tomasz Mackiewicz w 2009 roku wszedł samotnie na Chan Tengri. Z kolei razem z Markiem Klonowskim w 2008 roku dostał Kolosa za wykonany w pionierskim stylu trawers najwyższego szczytu Kanady, Mount Logan.

http://youtu.be/Wkw82Txcor

Łukasz Dudek i Jacek Matuszek – Alpejska Trylogia

gocie-alpejska-trylogia

O wspinaniu sportowym będzie mówił Łukasz Dudek – pierwszy Polak, który dokonał przejścia drogi o wycenie 9A. Wspólnie z Jackiem Matuszkiem opowiedzą o tym, jak próbowali zdobyć „Trylogię alpejską”. Te trzy wielowyciągowe linie są jednymi z najtrudniejszych i najbardziej pożądanych wielowyciągówek na świecie.

W niedzielę, Łukasz Dudek, razem z instruktorami Szkoły Wspinania Vertical Limits, poprowadzi warsztaty wspinaczkowe.

Pomoc dla Ani Starosolskiej

ania_starosolska

W tym roku, podczas IV Otwartych Dni Wspinania będziemy prowadzić zbiórkę pieniędzy dla Ani Starosolskiej, córki jednego z naszych wspinających się Kolegów. Podczas spotkania będzie można kupic specjalne cegiełki Fundacji Górskiej Echo, z których dochód w całości zostanie przekazany na rzecz Ani. Więcej informacji na temat Ani: http://aniastarosolska.blogspot.com/.

Więcej szczegółów wkrótce!

 

Tymczasem, nie snujcie planów na trzeci weekend maja – IV Otwarte Dni Wspinania i II Memoriał Pawła Wyrwy – czekają na Was w Rzędkowicach!

Zobaczcie, jak było w zeszłym roku: http://vimeo.com/75346192

W ubiegły roku gościem III Otwartch Dni Wspinania był m.in. Krzysztof Wielicki
W ubiegły roku gościem III Otwartch Dni Wspinania był m.in. Krzysztof Wielicki

baner-sponsorski