Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

Wide Boyz uporali się z Cobra Crack

Niemal dwa lata temu dwójka nieznanych wówczas nikomu wspinaczy z Wielkiej Brytanii rozprawiła się z uważaną za najtrudniejszą przerysę na świecie – Century Crack. Od tego czasu Wide Boyz jak nazwali się Pete Whittaker i Tom Randal stali się rozpoznawalnymi na całym świecie ekspertami od wspinania w przerysach. W tym roku postanowili zmierzyć się z zupełnie innym wyzwaniem – zamienili najszersze przerysy, na cienkie rysy, na efekty nie trzeba było długo czekać, właśnie rozprawili się z Cobra Crack w Squamish.
2

Wide Boyz ostatnie trzy tygodnie spędzili w Kanadzie, walcząc z  chyba najbardziej znaną rysą na palce Cobra Crack. Jako pierwszy z drogą uporał się Pete Whittaker, który potrzebował na to 8 wstawek. Tom Randal rozprawił się z nią rzutem na taśmę, ostatniego dnia tripu.
Tak jak przed Century Crack Wide Boyz ułożyli specyficzny trening, który wygląda następująco:

Cobra Crack 5.14b/c (8c/c+) w Squamish (Kolumbia Brytyjska, Kanada) to droga poprowadzona tradycyjnie w 2006 roku przez Sonnie Trottera, na pierwsze powtórzenie czekała dwa lata, kiedy pokonali ją Nico Favresse, oraz Ethan Pringle. Wśród jej pogromców znajdują się także Yuji Hirayama i Alex Honnold.

Poniżej film z pierwszego przejścia drogi:

źródłowideboyz.blogspot.com