Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

Wieści z Nangi – koniec wyprawy Jacka Czecha i Adama Bieleckiego?

Koniec wyprawy Nanga Stegu Revolution? 2 dni temu Adam podczas poręczowania, miał wypadek w którym odniósł drobne obrażenia. Po tym zdarzeniu wrócił do BC, aby odpocząć i dojśc do siebie.

stegu_nanga

Dziś razem z Jackiem ruszyli do C1, przy okazji po drodze mieli się przekonać, czy ręka Adama umożliwi mu dalszą działalność. Adam tak relacjonuje to wyjście i ich najbliższe plany:

Razem z Jackiem wyszliśmy dzisiaj w górę do C1. Chcemy sprawdzić czy moja ręka nadaje się do wspinania, chociaż muszę przyznać, że nie wygląda najlepiej. Jest spuchnięta, a jeden palec jest poparzony i wybity ze stawu. Być może jest to ostatnie wyjście w górę na tej wyprawie. Niestety pogoda na Nandze w tym roku nie dała nam żadnej szansy na działanie w stylu alpejskim. A na działanie w stylu tradycyjnym nie mamy sił i środków (przede wszystkim lin poręczowych), a także czasu (baza zamówiona do końca stycznia). W ciągu najbliższych dni wzrasta siła wiatru co dodatkowo odbiera nadzieję na skuteczną akcję. Pozdrawiamy – Adam & Jacek

Czy to koniec wyprawy i współpracy z Alexem Txikonem i Daniele Nardim?

źródło: FB