Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

Pamiętamy – A.D. 2015

.

Od kilku już lat naszym zwyczajem staramy się wspomnieć oraz w miarę możliwości przypomnieć wszystkich zmarłych polskich wspinaczy i ratowników górskich – niezależnie od tego gdzie i jaką śmiercią od nas odeszli – poprzez sporządzenie, przechowanie i odczytywanie listy ich imion i nazwisk.

.
W ciągu ostatnich pięciu lat na tejże liście spisaliśmy, odczytaliśmy i poleciliśmy pamięci naszej oraz pamięci przyszłych pokoleń ponad tysiąc zmarłych Kolegów i Koleżanek, którzy tworzyli i tworzą naszą historię, tradycję, nasze górskie korzenie.

W dniu 16.06.2015 już po raz piaty spotkaliśmy się na Mszy Świętej za zmarłych ze środowiska wspinaczkowego oraz za wszystkie osierocone żony, mężów, dzieci, rodziców, aby Bóg dał im doświadczyć Jego miłości – miłości takiej, jakiej żaden ziemski mąż, żona, ojciec, matka, syn, córka dać nie może, bo nie umie, bo jest tylko człowiekiem i biednym grzesznikiem.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do tej akcji poprzez pomoc w ciągłym uzupełnianiu listy lub obecność na Łazienkowskiej.

Tym, którzy być nie mogli polecamy lekturę homilii wygłoszonej w tym dniu przez naszego Kolegę Adama Smólskiego – link: teksty Liturgii Słowa oraz Homilii.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami akcji na stronach KW Warszawa – link: PAMIĘTAMY.

pamietamy ikona mwjkww