Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

Wrocław, gospodarz The World Games zorganizuje tegoroczny Finał Pucharu Polski w prowadzeniu.

Cykl prestiżowych zawodów Pucharu Polski w 2013 roku zakończy się na wrocławskiej ścianie Tarnogaj
Areną ostatniej edycji tegorocznego Pucharu Polski we wspinaczce sportowej będzie imponująca ściana wspinaczkowa Tarnogaj przy ul. Nyskiej.
Zawody zostaną zorganizowane 14- 15 grudnia pod auspicjami Polskiego Związku Alpinizmu i miasta Wrocław, gospodarza igrzysk The World Games w 2017 roku.
Na ścianie Tarnogaj poznamy tegorocznych zwycięzców Pucharu Polski we wspinaczce sportowej w konkurencji prowadzenie wśród seniorów i młodzieżowców.

Drogi finałowe ułożą mistrzowie świata Tomas Mrazek i Tomek Oleksy. Eliminacje odbędą się w sobotę, a finały, do których zakwalifikuje się po sześciu najlepszych zawodników i zawodniczek w niedzielę.

head41

Przypomnijmy wspinaczka sportowa to jedna z dyscyplin igrzysk The World Games, które w 2017 roku zostaną zorganizowane we Wrocławiu.
The World Games 2017 to największa impreza sportowa, która odbędzie się w Polsce. Wstępne szacunki mówią, że w czasie igrzysk do Wrocławia przyjedzie ponad 500 tys. gości, około 4 tys. sportowców i przynajmniej kilkadziesiąt ekip telewizyjnych relacjonujących na żywo zmagania zawodników biorących udział w Światowych Igrzyskach Sportowych.
Na ostatnich igrzyskach World Games organizowanych w 2013 roku w kolumbijskim Cali rywalizowali najlepsi wspinacze tegorocznego Pucharu Świata. W konkurencji prowadzenie złoto w Cali wywalczył Julian Julian Puigblanque, srebro trafiło do Jakoba Schuberta, 3. miejsce w Kolumbii zajął Norweg Magnus Midtboe. Wśród pań najlepsza okazał się Mina Markovic, która wyprzedziła Jain Kim i Dinarę Fakritdinową, aktualną Mistrzynię Europy z Chamonix.

Więcej informacji:
Paweł Sikorski
info@centrumwspinaczkowe.pl
tel. +48 601 078 767