Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

Wrocławski budżet obywatelski – kompleks wspinaczkowy na wolnym powietrzu.

Uwaga Wrocław! W ramach prac nad budżetem obywatelskim macie szansę zagłosować na Bezobsługowy kompleks wspinaczkowy na wolnym powietrzu. Buldering dla dzieci i zaawansowanych wspinaczy.

Głosować na projekt możecie na stronie: https://www.wroclaw.pl/budzet-obywatelski-wroclaw/projekty/projekt,id,410 Poniżej znajdziecie kilka informacji o projekcie, przekażcie wszystkim znajomym mieszkającym we Wrocławiu, że dzięki ich głosom macie szansę na fajną inwestycję w Waszym mieście.

Lokalizacja kompleksu

Park Zachodni, przy placu zabaw (Kozanów, AR_9, 5/3 lub Popowice AR_1, 2/9)

Uzasadnienie:

Budowa ogólnodostępnego, bezobsługowego kompleksu ścianek wspinaczkowych do bulderingu, umiejscowionego na terenie Parku Zachodniego, w pobliżu placu zabaw, na podłożu bezpiecznym (żwir lub piasek).Ścianki do bulderingu wykonane będą z certyfikowanych, trwałych materiałów imitujących prawdziwą skałę.Ścianka zostanie przygotowana według indywidualnego projektu tak, aby korzystać mogły z niej dzieci, a jednocześnie zaawansowani wspinacze. Ścianka bulderingowa nie wymaga obsługi i specjalistycznego nadzoru, co gwarantuje jej powszechną dostępność.Buldering, to jedna z dyscyplin wspinaczkowych, polegająca na wspinaniu się do wysokości 3-4 metrów, bez użycia specjalistycznego sprzętu wspinaczkowego do asekuracji.Wspinanie na sztucznych ścinach doceniono jako formę rekreacji i sportu w wielu krajach świata, również w Polsce. Ogromną zaletą wspinaczki jest jej wszechstronny, pozytywny wpływ na organizm człowieka. Uprawia się ją w gronie znajomych, w atmosferze dobrej zabawy, przy wysokim poziomie bezpieczeństwa. Stanowi możliwość treningu dla doświadczonych wspinaczy i jednocześnie zapewnia rekreację dla osób początkujących, amatorów, nie mających dotychczas żadnej styczności ze wspinaniem.
wroclaw_budzet