Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

Wspinaczkowy Puchar Europy Juniorów już w najbliższą sobotę w Tarnowie!

Wielkie sportowe emocje na wysokim, europejskim poziomie czekają nas już w najbliższy weekend.

W sobotę szóstego czerwca na ściance wspinaczkowej PWSZ w Tarnowie odbędzie się pierwsza edycja Pucharu Europy Juniorów 2015 we wspinaczce sportowej. Swój udział w zawodach potwierdziły najlepsze reprezentacje Europy. 

Zawody rozegrane zostaną w konkurencji wspinaczki na czas, na piętnastometrowej ściance służącej do bicia rekordu świata tzw. IFSC Speed Record Route. Wśród państw, które potwierdziły swój udział znalazły się reprezentacje: Francji, Ukrainy, Czech, Włoch i Szwajcarii. Silną i liczną ekipę gospodarzy stanowią zawodnicy z tarnowskich sekcji wspinaczkowych MKS Tarnovia i Pałacu Młodzieży Tarnów, a także zawodnicy z Pol-Inowex Skarpa Lublin oraz Speed Rock Wadowice.

IFSC

PEJ Tarnów

Miejski Klub Sportowy Tarnovia oraz Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa serdecznie zapraszają kibiców wspinaczki do udziału w tym wydarzeniu – runda eliminacyjna staruje o godzinie 13:00. Dodatkową atrakcją, która poprzedzi rundę finałową pucharu będzie pokaz akrobatycznych ewolucji na pionowym drążku w wykonaniu Łukasza Świrka – Człowieka Flagi, finalisty telewizyjnego programu Mam Talent. Wstęp na całe wydarzenie jest bezpłatny.

MSiT

PEJ Tarnów

Dla najmłodszych kibiców wspinaczki organizatorzy przygotowali zawody wspinaczkowe „W górę”, które odbędą się tuż po zakończeniu rywalizacji pucharowej. W zawodach dla dzieci w wieku do 13 lat może wystartować każdy chętny, udział jest bezpłatny, organizatorzy zapewniają cały niezbędny sprzęt do wspinaczki. Szczegółowe informacje na stronie laroca.pl >>

Tarnow

PEJ Tarnów

Honorowy patronat nad Pucharem Europy Juniorów objął Prezydent Tarnowa Roman Ciepiela. Głównym Partnerem wydarzenia jest Grupa Azoty. Projekt współfinansowany z budżetu Miasta Tarnowa oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki. Organizatorami zawodów są Europejska Federacja Wspinaczki Sportowej, MKS Tarnovia, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie oraz Polski Związek Alpinizmu.

PZA

Program zawodów Pucharu Europy Juniorów przedstawia się następująco:

  • 12:00 – oficjalny trening,
  • 13:00 – runda eliminacyjna pucharu,
  • 16:15 – pokaz Łukasza Świrka – Człowieka Flagi,
  • 16:30 – runda finałowa pucharu,
  • 18:00 – ceremonia dekoracji,
  • 18:15 – zawody wspinaczkowe dla dzieci „W górę”.

PWSZ

PEJ Tarnów

Tovia

źródło: edytaropek.pl