Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

Wspinanie na festiwalu Transatlantyk

Od 8 do 14 sierpnia w Poznaniu odbędzie się czwarta edycja festiwalu Transatlantyk. Spośród wielu ciekawych koncertów, pokazów filmów nareszcie coś dla siebie znajdą entuzjaści wspinaczki. W ramach sekcji Transatlantyk Sport będzie można obejrzeć dwa filmy, które zainteresują każdego wspinacza.
Pierwszy z nich to 
The Last Great Climb, jest to film Alastaira Lee przedstawiający zmagania Leo Holdinga, Seana Leary’ego i Jasona Pickles z niezdobytą granią szczytu Ulvetanna (2931 m) na Ziemii Królowej Maud.


Drugim wspinaczkowym filmem jest Roraima, opowiadający o próbie przejścia drogi o tej samej nazwie przez wspinaczy, których chyba nikomu nie trzeba przedstawiać – Kurta Albera, Holgera Heubera i Stefana Głowacza.

Stefan_Glowacz_Roraima

Oba filmy będzie można obejrzeć w Multikino 51. The Last Great Climb wyświetlany będzie:

  • 9 sierpnia o godzinie 14
  • 14 sierpnia o godz 17.

Roraime natomiast będzie można zobaczyć:

  • 9 sierpnia o godzinie 17
  • 14 sierpnia o 17.30

TRANSATLANTYK SPORT WARM UP

TRANSATLANTYK SPORT WARM UP! to świetna propozycja dla tych, którzy chcą spędzić weekend na świeżym powietrzu, dbając o aktywność fizyczną. Impreza jest równocześnie zapowiedzią TRANSATLANTYK SPORT – zupełnie nowej sekcji filmowej na TRANSATLANTYK FESTIVAL POZNAŃ. Dla osób zainteresowanych wspinaniem ciekawie zapowiadają się atrakcje przygotowane przez Blok Haus.

bh_logo

 

W sobotę i niedzielę (godz. 10.00 – 18.00 ) chętni będą mogli skorzystać ze ścianki wspinaczkowej pod okiem wykwalifikowanych instruktorów, a także wziąć udział w widowiskowych konkursach takich, jak wspinanie na czas, czy wyścigi równoległe. Zapraszamy także najmłodszych – dla nich przygotowaliśmy tor z przeszkodami, który będą mogli przejść z pomocą trenerów ze szkółki “Piłkarskich Maluszków Soccatocs”.

Zaskoczyła cię burza na szlaku – pokaż nam jak szybko potrafisz się schować w namiocie!

Sklep turystyczny Woda Góry Las przeprowadzi Mistrzostwa Polski w rozstawianiu namiotu turystycznego na czas, dla młodych wspinaczy, dzieci. Na najszybszych czekają nagrody turystyczne. Na najmłodszych czeka zabawa w rzucanie do celu na punkty.

Po skończonej zabawie będzie można uzupełnić stracone kalorie. W sobotę w godz. 12.00 – 20.00 kolektywy kulinarne zaproszą widzów do letniej strefy kulinarnej. Będzie można posmakować frykasów z ich kuchni.

ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA!

Zapisy na Placu Wolności w dniach:

Piątek 1.08 (godz. 18.00 – 22.00 ) na Placu Wolności
Sobota 2.08 (godz. 8.30 -11.00) na Placu Wolności 

oraz pod adresem mailowym: transatlantykchallenge@gmail.com