Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

Wspomnienie o zmarłych Koleżankach i Kolegach

.
Koleżanki, Koledzy,
.
Każdego roku nadchodzi czas wspomnienia św. Bernarda z Menthon, naszego górskiego patrona, kiedy w szczególny sposób chcemy wyrazić naszą pamięć o zmarłych Koleżankach i Kolegach środowiska polskich wspinaczy, taterników, alpinistów – pamięć o naszej historii.
.
W ramach inicjatywy Klubu Wysokogórskiego Warszawa „Pamiętamy” dnia 16 czerwca 2015 już piąty raz spotykamy się, tym razem w Kościele Monastycznych Wspólnot Jerozolimskich, przy ul. Łazienkowskiej 14 w Warszawie.
godz. 18: 00 rozpocznie się wieczorna Liturgia Godzin a następnie ok. godz. 18:30 Msza Święta:
.
„za zmarłych ze środowiska wspinaczkowego oraz za wszystkie osierocone żony, mężów, dzieci, rodziców, aby Bóg dał im doświadczyć Jego miłości – miłości takiej, jakiej żaden ziemski mąż, żona, ojciec, matka, syn, córka dać nie może, bo nie umie, bo jest tylko człowiekiem i biednym grzesznikiem.”
.
W tym roku, podobnie jak rok temu, Mszę Świętą odprawi m.in. ks. Adam Smólski, znany alpinista i wspinacz z lat 70 i 80 ubiegłego wieku.
Do udziału zachęcamy także osoby innych wyznań jak i osoby niewierzące, które chciałyby razem upamiętnić wspólną historię.
Po Liturgii, jak co roku, odbędzie się spotkanie przy kawie/herbacie w pomieszczeniach klasztornych.
.
Więcej o inicjatywie „Pamiętamy” można przeczytać tutaj.
.
.
Klub Wysokogórski Warszawa
Monastyczne Wspólnoty Jerozolimskie
.
kwwpamietamy ikona mwj
.
.