Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

WUTEH Cup – 1000 dni do Tokio

Dokładnie tysiąc dni przed rozpoczęciem Olimpiady w Tokio, w Toruniu rozpoczął się WUTEH Cup. Impreza organizowana przez Klub Wysokogórski Toruń swobodnie zasłużyła na miano toruńskiego maratonu wspinaczkowego. W ramach zmagań na ścianie stojącej w Arenie Toruń (strefa w pobliskim CW Gato) zaplanowano de facto trzy, a nawet cztery imprezy. Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w prowadzeniu sąsiadowały z Pucharem Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w prowadzeniu. A rywalizację w ramach WUTEH Cup uzupełniły wyścigi czasówkowiczów w ramach Pucharu Polski Seniorów i Młodzieżowców oraz Juniorów i Juniorów Młodszych.

DSC04965

W pierwszym dniu rozgrano rundy eliminacyjne w prowadzeniu. W niedzielę od 10,30 ruszyła rywalizacja w finałach prowadzenia. Zmagania czasówkowiczów zaplanowano na niedzielne popołudnie.
Finały juniorów i juniorów młodszych już za nami. Spektakularny wykon zaliczył Kuba Obracaj (KW Jastrzębie-Zdrój), który jako jedyny zaliczył TOP.

Zwycięscy rywalizacji juniorów i juniorów młodszych w prowadzeniu
Juniorzy młodsi: Marta Klimaszewska (KW Toruń) i Jakub Ziętek (KW Bielsko-Biała)
Juniorzy: Natalia Kałucka (KU AZS PWSZ Tarnów) i Jakub Obracaj (KW Jastrzębie-Zdrój)

Sponsorzy WUTEH Cup
Sponsor główny: Fabryka Mebli WUTEH
Zawody „dofinansowane są ze środków Miasta Toruń”
Pozostali sponsorzy:
Thyssenkrupp Materials Poland, Schumacher Packaging, Gatowalls, Wspinaniesklep.pl, Black Diamond, Lyo Food, Galeria Kwiatów, 4Fun, GetWell
Organizatorzy:
Klub Wysokogórski w Toruniu
Polski Związek Alpinizmu