Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

Wystawa Korona Podziemi – Chińskie Giganty

Pozostajemy z Żaganiu, grotołazi ze Speleoklubu Bobry Żagań zapraszają na wystawę „Korona Podziemi.Chińskie Giganty”. Wernisaż połączony z prezentacją filmu pt. „Korona Podziemi. Chińskie Giganty” (reż. Marcin Furtak) odbędzie się 28 kwietnia (poniedziałek), o godz. 18.00 w Zielonej Górze w Salonie Wystaw PGNiG SA, ul. Boh. Westerplatte 15 w Zielonej Górze.

PLAKAT_CHINY

Film jest relacją z przebiegu jednego z etapów oryginalnego projektu przejścia wszystkich najgłębszych (400 m i więcej) studni jaskiniowych świata. Od dwudziestu lat przedsięwzięcie to konsekwentnie realizują grotołazi ze Speleoklubu „Bobry” Żagań. Kiedy wydaje im się, że są już blisko celu i zakończenia projektu, dowiadują się o odkryciu gdzieś na świecie kolejnej studni. Czyżby więc miała to być niekończąca się przygoda? Zaczęli w roku 1994 od Hadesu w Alpach Austriackich, wówczas najgłębszej znanej studni świata (-455 m). W Chinach byli dwa razy, ostatnio w 2012 r. i o tej właśnie wyprawie opowiada film.

chiny_1_4_str

Film prezentowany był na wielu spotkaniach i festiwalach górskich, zdobył II nagrodę jury podczas Speleokonfrontacji 2012.

Serdecznie zapraszamy,
Renata Wcisło
Speleoklub Bobry Żagań

FOLDER_SRODEK_chiny