Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

Zaproszenie na 2 Manewry Dryboonkrowe pamięci Joanny Wolf-Szczerba

ZAPROSZENIE

2 Manewry Dryboonkrowe pamięci Joanny Wolf

    1 grudnia 2012 r. g. 9.00 w Janówku k. Warszawy odbędzie się kolejna odsłona imprezy drytoolowej pod nazwą 2 Manewry Dryboonkrowe pamięci Joanny Wolf. W tym roku KW Warszawa przy pomocy Centrum Sportów Ekstremalnych „2Wieże” przygotowuje aż 7 dróg eliminacyjnych, które będą w zasięgu zarówno początkujących, średniozaawansowanych jak i zaawansowanych fanów „żelastwa”. Droga finałowa będzie natomiast „najtrudniejszą” drogą ze wszystkich dróg z krajowych imprez drytoolowych. Dla najlepszych wspinaczy firmy MILO oraz YETI przygotowały specjalne nagrody.
Patronat medialny: Taternik, climb.pl, Planeta Gór, Strefa Gór, drytooling.com.pl, brytan.com.pl.
Manewry mają charakter otwarty zarówno dla członków zrzeszonych w klubach wysokogórskich i alpinistycznych jak i dla osób niezrzeszonych. Z uwagi na wysoką frekwencję zeszłorocznej edycji zalecamy wcześniejsze zgłoszenie swojego udziału za pośrednictwem strony http://www.manewry2012.pl. Zgłoszenia będą przyjmowane od 15 października do końca listopada. Osoby z poza Warszawy mogą za pośrednictwem strony internetowej zgłosić także zapotrzebowanie na darmowy nocleg w stolicy w pokoju motelowym lub u koleżanek i kolegów z KWW, co wskazane jest z uwagi na planowane – po części sportowej – ognisko oraz zabawę do białego rana w jednym z warszawskich lokali. KWW zapewnia zaplecze gastronomiczne w postaci ciepłej herbaty i kiełbasek do podgrzania na ognisku.
Manewry Dryboonkrowe są formą aktywnego oddania hołdu zmarłym koleżankom i kolegom, wspinaczom sportowym, taternikom, alpinistom, himalaistom. Co roku chcemy w w ten sposób upamiętnia
osoby, zasłużone nie tylko dla z Klubu Wysokogórskiego Warszawa, ale także dla całego środowiska wspinaczkowego. W tym roku postanowiliśmy wspomnieć swoją wspaniałą koleżankę Joannę Wolf – Szczerba (1960 – 2012), czołową przedstawicielkę wspinania sportowego w skałkach w połowie lat 80, taterniczkę, alpinistkę, instruktorkę Polskiego Związku Alpinistycznego, prezes Klubu Wysokogórskiego Warszawa w latach 1993 – 1997.
    Przyjaciele wspominają Joannę jako osobę, która „kochała góry, rower, narty i ludzi, była zawsze uśmiechnięta, życzliwa i pełna werwy. Pracując zawodowo i poświęcając czas rodzinie, wykorzystywała każdą wolną chwilę, by realizować swoje pasje. Niestety, jedna z nich kosztowała ją życie. Zginęła w lawinie w Tatrach w lutym 2012.”

Karol „Szpej” Bator