Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

Zawody Murall Challenge – wygrywają Karina Mirosław i Kuba Jodłowski

W minioną sobotę 12 kwietnia, w odbyły się zawody Murall Challenge. To pierwsze, tak duże zawody organizowane przez warszawskie Centrum Wspinaczkowe Murall. Emocjonująca formuła, atrakcyjne nagrody i towarzyski charakter zawodów przyciągnęły uwagę zarówno amatorów wertykalnych przestrzeni, jak i czołowych polskich wspinaczy.

zdj21 Pierwsi zawodnicy pojawili się w Centrum Wspinaczkowym Murall jeszcze przed godziną ósmą rano. W związku z czym już bladym świtem Murall tętnił życiem, a z każdą kolejną godziną, robiło się coraz tłoczniej. W sumie w zawodach wzięło udział ponad stu zawodników z całej Polski, z których najmłodszy miał zaledwie 10 lat, a najstarszy liczył aż sześćdziesiąt wiosen. Unikalna formuła eliminacyjna przeprowadzona na jedynym w swoim rodzaju systemie autoasekuracji TruBlue, pozwoliła uniknąć tłoku, a także umożliwiła start wspinaczom z nawet niewielkim doświadczeniem. Jednocześnie aż dwanaście dróg eliminacyjnych o bardzo zróżnicowanych trudnościach od V do VI.5, dało każdemu możliwość sprawdzenia swoich sił.

 zdj12

Towarzyski charakter zawodów został dodatkowo uatrakcyjniony sportowym akcentem. Drogi zostały tak przemyślane, aby do półfinałów dostała się absolutna czołówka. Pięć grup eliminacyjnych wyłoniło ośmioro półfinalistów, cztery panie i czterech panów oraz trójkę zwycięzców kategorii seniorów 45+. Widowiskowy półfinał i finały zawodów zgromadziły liczną publikę, która energicznie zagrzewała zawodników do walki o najwyższe miejsce podium.

zdj19

Ostateczne rozstrzygnięcie zawodów zostało rozegrane, po raz pierwszy w Polsce, w formule Duel, w której zawodnicy w bezpośrednim pojedynku musieli pokonać dwie, identyczne drogi, a o zwycięstwie decydował sumaryczny czas wspinaczki. W półfinałach rywalizowano w parach, a zwycięzcy każdego z pojedynków spotkali się w finale. Emocjonujący finał zapewnili Marta Czajkowska i Karina Mirosław oraz Kuba Jodłowski i Adrian Chmiała.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za przybycie i serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

Team Murall
fot. Wojtek Ryczek
(http://www.wojciechryczer.com/)

Wyniki:

W kategorii OPEN kobiet:

zdj33

  1. Karina Mirosław
  2. Marta Czajkowska
  3. Katarzyna Ekwińska

W kategorii OPEN mężczyzn:

zdj34

  1. Kuba Jodłowski
  2. Adrian Chmiała
  3. Rafał Pawiński

W kategorii seniorów 45+:

zdj32

  1. Andrzej Chrapowicki
  2. Paweł Wyszyński
  3. Krzysztof Żukowski