Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

Zgrupowanie Kadry Juniorów PZA, Arco 2015

Tegoroczne zgrupowanie było już trzecim z kolei wyjazdem – po Frankenjurze i El Chorro, na którym nasi młodzi gniewni mogli szlifować swoje skalne talenty. Tydzień wspinania w Arco pozwolił uczestnikom nabrać rozpędu przed rozgrywającymi się tam obecnie Mistrzostwami Świata Juniorów.

Podobnie jak przed rokiem wraz z Łukaszem Dębowskim mieliśmy przyjemność wspierać ekipę w składzie: Ida Kupś, Wojtek Pełka, Filip Chrapowicki, Szymon Pęcikiewicz, Kuba Korzeniowski.

Kuba walczy na Gameboy 8a fot.Mateusz Haładaj
Kuba walczy na Gameboy 8a fot.Mateusz Haładaj

Przewieszenia sektora Massone zapewniły nam nieco cienia i pozwoliły zrealizować 6 intensywnych dni wspinaczkowych. Mimo, że dla większości uczestników była to pierwsza wizyta w Arco, wszyscy szybko zaaklimatyzowali się do mało komercyjnych standardów wspinaczkowych rejonu. Solidne wyceny, wyślizgana skała i niesprzyjające temperatury nie przeszkodziły młodziakom w podnoszeniu poprzeczki pokonywanych trudności.

Ida na drodze Abissi 7c OS fot.Mateusz Haładaj
Ida na drodze Abissi 7c OS fot.Mateusz Haładaj

Swoje wcześniejsze rozwspinanie po miesięcznym pobycie w Rodellar wykorzystała zwłaszcza Ida przechodząc między innymi Gameboy plus – swoją pierwszą drogę 8a w stylu Flash. Wojtkowi udało się poprowadzić wspomnianą drogę w najczystszym stylu i również dla niego była to pierwsza 8a OS. Filip znalazł dla siebie nieco mniej ciągową propozycję w postaci Il ladro di saponette 8a, którą przeszedł w stylu RP. Niewiele brakowało Kubie do pokonania wspomnianego Gameboya, jednak znakomita forma bulderowa nie pomogła na przedostatnim przechwycie po 30 metrowym ciągu… Szymon koncentrował się na próbach RP przygotowując zaprawę przed startami w bulderach (jak się później okazało z sukcesami)…

Szymon na skoku do Shaved beaver 7c fot.Mateusz Haładaj
Szymon na skoku do Shaved beaver 7c fot.Mateusz Haładaj

Tak prezentuje się najlepsze przejścia wyjazdu:

Ida Kupś:

Gameboy plus 8a Flash
Abissi 7c OS
Cannabis 7b+ OS

Wojtek Pełka:

Gameboy plus 8a OS
La cucinadell’inferno 8a RP
Abissi 7c OS
Pilotwings 7c OS
Disneyland 7c OS
La classica 7c OS

Filip Chrapowicki:

Il ladro di saponette 8a RP

Mateusz Haładaj:

Gameboy plus 8a OS

Zgrupowanie odbyło się dzięki środkom PZA.

Zachęcamy wszystkich do wpisywania swoich przejść do NRWS PZA
Zapraszam do Galerii z tegorocznego wyjazdu na moim blogu: http://www.mateusz-haladaj.gorskieblogi.pl/zgrupowanie-w-arco,6793,wpis.html

Galeria z zeszłego roku: http://www.mateusz-haladaj.gorskieblogi.pl/zgrupowanie-kadry-juniorow-pza,6660,wpis.html

Mateusz Haładaj

Wojtek w sektorze Massone fot.Mateusz Haładaj
Wojtek w sektorze Massone fot.Mateusz Haładaj