Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

Zimowa wyprawa na Elbrus

„Zimowy Elbrus 2013” rozpocznie się 8 lutego. Szczyt spróbuje zdobyć dwójka wspinaczy z Warszawskiego Klubu Wysokogórskiego. Akcja górska przewidziana jest na ok. 2 tygodnie, a powrót do Polski 24 lutego.

Elbrus (5642 m n.p.m.)

Najwyższy szczyt Rosji położony na terenie Kabardo-Bałkarii tuż przy granicy z Gruzją. Zlokalizowany jest w zachodniej części głównego łańcucha Kaukazu. Przez niektórych uważany również za najwyższy szczyt Europy, m.in. przez alpinistów zdobywających Koronę Ziemi.

elbrus

Góra jest stożkiem wygasłego wulkanu o dwóch szczytach. Wyższy, zachodni, liczy sobie 5642 m n.p.m., zaś niższy, wschodni, 5621 m n.p.m.
Latem Elbrus jest popularnym celem wypraw. Zimą natomiast stanowi wyzwanie przede wszystkim ze względu na skrajnie niskie temperatury panujące na dużych wysokościach, a także niestabilna pogoda, trudną orientację w terenie oraz zalodzenie zboczy.

UCZESTNICY WYPRAWY:

Hubert Szczepan Krzemiński KW Warszawa
hubert_krzeminski
Urodzony w 1987 roku. Niepoprawny optymista, zawodowo spełnia się pracując w branży outdoorowej. Współpracuje z organizacją „1% for the Planet” oraz Hufcem ZHP Legionowo. Jego działania wspiera Prezydent miasta Legionowo.
Osiągnięcia wysokogórskie:
  • 2012 zdobycie Piku Awicenny (d. Lenina, 7134 m n.p.m.)
  •  2011 próba zdobycia Piku Korżeniewskiej (7105 m n.p.m.)
  • przejścia zimowe w Tatrach i w Alpach.
Arkadiusz Pawłowski KW Warszawa
arek_pawlowski
Urodzony w 1984 roku. Absolwent Uniwersytety Mikołaja Kopernika w Toruniu na kierunku geografia. Pracuje jako specjalista GIS w Centrum UNEP/GRID- Warszawa. Pasjonat gór i wspinania, podróże łączy z zainteresowaniami kulturowymi i fotografią. Uczestnik biegów przygodowych.
Osiągnięcia wysokogórskie:
  • 2012 Grossglockner (3797 m n.p.m.)
  • przejścia wspinaczkowe w Alpach i Tatrach

PATRONI HONOROWY:

  • Klub Wysokogórski Warszawa
  • Prezydent Miasta Legionowo
  • Burmistrz Miasta Międzyrzec Podlaski