Zmarł Adam Liana, pogrzeb odbędzie się 18 listopada

Ze smutkiem zawiadamiamy, że 11 listopada odnaleziono martwego Adama Lianę.
Adam Liana urodził się 29 lipca 1978 r w Gorlicach. Jako 7 latek trafił do Zakopiańskiego Domu Dziecka. W wieku 11 lat rozpoczął przygodę z górami i wspinaniem dzięki Jaśkowi Muskatowi z którym odbywał pierwsze wycieczki i wspinaczki. Adam był trzykrotnym mistrzem Polski, zwyciężał w latach 96-98. Wiele razy wygrywał także zawody PP. Był członkiem KW Zakopane. Współtworzył bulderownię KW w RAWIE (zakopiańskia kuźnia mocy) i był jej opiekunem przez wszystkie lata swojej wspinaczkowej aktywności.
adamlianamurkipl
Adam Liana fot. Murki.pl
Bez dwóch zdań był inspiracją, motywatorem, „trenerem” dla kolejnych zawodników którzy pojawili się wtedy w Rawie i w czasach gdy się wspinał frekwencja zawodników KW Zakopane na pucharach i mistrzostwach była największa i wyniki najlepsze (startowali wówczas Jasiek Karpiel, Marcin Steindel, Marcin Kaliński).
Po zakończeniu kariery sportowej wybrał życie bezdomnego poety w Krakowie. Napisał ponad 2000 wierszy w większości poruszających trudne tematy związane z bezdomnością, nędzą, człowieczeństwem… kościołem (negatywnie). 11 listopada został znaleziony martwy w lesie przy drodze do Kuźnic w spodniach i koszulce . Jako przyczynę śmierci podali ustanie akcji serca,
Pogrzeb Adama odbędzie się w piątek 18 listopada o godzinie 13 na cmentarzu przy ul. Nowotarskiej w Zakopanem.
informacja dzięki uprzejmości
Wojciecha Węgłowskiego

You might also like More from author