Serwis wspinaczkowy tworzony przez łojantów dla łojantów

Zmarł Adam Liana, pogrzeb odbędzie się 18 listopada

Ze smutkiem zawiadamiamy, że 11 listopada odnaleziono martwego Adama Lianę.
Adam Liana urodził się 29 lipca 1978 r w Gorlicach. Jako 7 latek trafił do Zakopiańskiego Domu Dziecka. W wieku 11 lat rozpoczął przygodę z górami i wspinaniem dzięki Jaśkowi Muskatowi z którym odbywał pierwsze wycieczki i wspinaczki. Adam był trzykrotnym mistrzem Polski, zwyciężał w latach 96-98. Wiele razy wygrywał także zawody PP. Był członkiem KW Zakopane. Współtworzył bulderownię KW w RAWIE (zakopiańskia kuźnia mocy) i był jej opiekunem przez wszystkie lata swojej wspinaczkowej aktywności.
adamlianamurkipl
Adam Liana fot. Murki.pl
Bez dwóch zdań był inspiracją, motywatorem, „trenerem” dla kolejnych zawodników którzy pojawili się wtedy w Rawie i w czasach gdy się wspinał frekwencja zawodników KW Zakopane na pucharach i mistrzostwach była największa i wyniki najlepsze (startowali wówczas Jasiek Karpiel, Marcin Steindel, Marcin Kaliński).
Po zakończeniu kariery sportowej wybrał życie bezdomnego poety w Krakowie. Napisał ponad 2000 wierszy w większości poruszających trudne tematy związane z bezdomnością, nędzą, człowieczeństwem… kościołem (negatywnie). 11 listopada został znaleziony martwy w lesie przy drodze do Kuźnic w spodniach i koszulce . Jako przyczynę śmierci podali ustanie akcji serca,
Pogrzeb Adama odbędzie się w piątek 18 listopada o godzinie 13 na cmentarzu przy ul. Nowotarskiej w Zakopanem.
informacja dzięki uprzejmości
Wojciecha Węgłowskiego